Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Duży skok akcji Manchesteru United. To efekt powstania Superligi

Wiadomość o powstaniu Superligi wstrząsnęła nie tylko środowiskiem piłkarskim na całym świecie, ale także notowaniami na giełdzie. Manchester United odnotował duży wzrost akcji klubu od momentu ogłoszenia Super Ligi.

"New York Times oraz "The Times" poinformowały, że 12 europejskich klubów planuje utworzenie Superligi. Pogłoski potwierdziły się w nocy z niedzieli na poniedziałek, kiedy to zainteresowane kluby wydały oświadczenie o powstaniu Superligi. W rozgrywkach wezmą udział Manchester United, Manchester City, Chelsea, Arsenal, Tottenham, Liverpool, Inter, AC Milan, Juventus, Real Madryt, Atletico Madryt oraz FC Barcelona. Do tego grona dołączyć mają jednak tez jeszcze inne kluby.

Zobacz wideo Czesław Michniewicz: To sędzia był prowokatorem

Martin BraithwaiteDbanie o kibica? Żarty na bok. Superliga to pełna hipokryzji gra o kasę z klubami, które nie chcą pośredników

Wzrost akcji Manchesteru United aż o blisko 9 proc.

Utworzenie Superligi sprawiło, że bardzo wzrosła cena akcji Manchesteru United. Wartość udziałów w angielskim klubie zwiększyły się o blisko aż dziewięć proc. i niedługo po otwarciu notowań na giełdzie w Nowym Jorku wynosiła ok. 17,60 dolarów. Oczywiście cena może się zmienić w ciągu dnia.

Siedziba FIFA w ZurychuFIFA wydała komunikat ws. Superligi. "Zrobimy wszystko, co konieczne"