Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

"Bogaci kradną najpiękniejszy sport na świecie" - Ander Herrera z PSG nie przebiera w słowach

"Kocham piłkę nożną i nie mogę milczeć. Wierzę w ulepszoną Ligę Mistrzów, ale nie w to, że bogaci kradną to, co stworzyli ludzie, co jest niczym innym jak najpiękniejszym sportem na świecie" - napisał na Twitterze pomocnik Paris Saint-Germain, Ander Herrera, krytykując pomysł utworzenia Superligi.

W nocy z niedzieli na poniedziałek 12 klubów poinformowały o utworzeniu Superligi. W gronie założycieli znalazły się Manchester United, Manchester City, Chelsea, Arsenal, Tottenham, Liverpool, Inter, AC Milan, Juventus, Real Madryt, Atletico Madryt oraz FC Barcelona. Wzięcia udziału w rozgrywkach odmówiły m.in. Paris Saint-Germain, a także Bayern Monachium oraz Borussia Dortmund

Zobacz wideo Napoli - Inter 1:1. Skrót meczu [ELEVEN SPORTS]

Superliga. Ander Herrera: Jeśli powstanie Superliga, marzenia wielu kibiców się skończą 

Nowy pomysł najbogatszych klubów światach spotkał się z falą krytyki ze strony kibiców oraz dziennikarzy. Przez długi czas nie był on jednak komentowane przez piłkarzy. Do grona krytykujących Superligę dołączył jednak pierwszy znany zawodnik, hiszpański pomocnik PSG, Ander Herrera.

14.04.2021 Liverpool. Zawodnicy podczas meczu Ligi Mistrzów pomiędzy drużynami Liverpool FC i Real Madryt.Jest pierwszy termin startu Superligi! Zdecydowanie szybciej niż ktokolwiek przypuszczał

"Zakochałem się w popularnej piłce nożnej, ale też w piłce nożnej kibiców. Marzyłem o tym, by zobaczyć, jak drużyna mojego serca rywalizuje z najlepszymi. Jeśli Superliga powstanie, skończą się marzenia fanów o tym, że ich drużyny będą wygrywać z gigantami w najlepszych rozgrywkach na świecie" – napisał Herrera na Twitterze.

Kocham piłkę nożną i nie mogę milczeć. Wierzę w ulepszoną Ligę Mistrzów, ale nie w to, że bogaci kradną to, co stworzyli ludzie, co jest niczym innym jak najpiękniejszym sportem na świecie.

- dodał także piłkarz. 

Nie tylko Ander Herrera. Były zawodnik Liverpoolu również krytykuje Superligę

Superligę skrytykował także były piłkarz Liverpoolu, Dejan Lovren. "Piłka nożna będzie w niedalekiej przyszłości na krawędzi całkowitego upadku. Nikt nie myśli o szerszej perspektywie, tylko o pieniądzach. Wciąż wierzę, że możemy rozwiązać tę nieprzyjemną sytuację" - napisał obrońca Zenitu Sankt Petersburg.