Pierwsze kluby odrzuciły propozycję udziału w Superlidze! "Jasna deklaracja"

Borussia Dortmund jest pierwszym klubem, który oficjalnie odrzucił propozycję udziału w Superlidze. Taką informację podał szef klubu, Hans Joachim Watzke. Według niego poza Superligą znajdzie się też Bayern Monachium. Natomiast "Sky Sport" poinformował, że również RB Lipsk odmówił udziału w projekcie.

12 europejskich klubów ogłosiło powstanie nowych rozgrywek – Superligi. Wśród klubów założycielskich są Manchester United, Manchester City, Chelsea, Arsenal, Tottenham, Liverpool, Inter, AC Milan, Juventus, Real Madryt, Atletico Madryt oraz FC Barcelona. To tej dwunastki mają dołączyć jeszcze trzy zespoły, a pięć kolejnym ma kwalifikować się co roku na podstawie osiągnięć z poprzedniego sezonu.

Zobacz wideo Bayern odpadł z Ligi Mistrzów. "Bardzo krótka kołderka i absolutna desperacja"

Media informowały, że trzy zespoły odrzuciły udział w Superlidze. Są to PSG, Borussia Dortmund i Bayern Monachium, choć niektórzy dziennikarze informowali, że Bawarczycy mogą w ciągu kilku dni dołączyć do klubów założycielskich.

Massimilliano Allegri doradza sprzedaż gwiazdy Juventusu! 'Blokuje rozwój zespołu'Intrygujące oświadczenie Juventusu ws. Superligi. "Nie możemy zapewnić ani przewidzieć"

Oficjalne oświadczenie wystosowała w poniedziałek Borussia Dortmund. W komunikacie czytamy wypowiedź szefa klubu, Hansa Joachima Watzke. - Członkowie zarządu Europejskiego Stowarzyszenia Klubów (ECA) spotkali się na wirtualnej konferencji w niedzielę wieczorem i potwierdzili, że decyzje zarządu z zeszłego piątku są nadal ważne. Ta decyzja oznacza, że kluby chcą wdrożenia planowanej reformy Ligi Mistrzów. To była jasna deklaracja członków zarządu ECA, że plany stworzenia Superligi zostały odrzucone – powiedział Watzke cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Watzke podkreślił też, że "oba niemieckie kluby, reprezentowane w zarządzie ECA, czyli Bayern Monachium i Borussia Dortmund, reprezentowały w 100 procentach zgodne poglądy". Oznacza to, że najprawdopodobniej obok Borussii Dortmund także Bayern Monachium nie weźmie udziału w Superlidze. Natomiast według informacji "Sky Sport", udziału w Superlidze odmówił także RB Lipsk, który również był wymieniany w gronie klubów, które mogą dołączyć do dwunastki klubów, które już ogłosiły powstanie nowego turnieju.

SuperligaTo moment zwrotny w historii piłki nożnej. Superliga oficjalnie potwierdzona! Bez trzech wielkich klubów

Więcej o: