Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Oficjalnie: Wiadomo, kto pokaże Ligę Mistrzów przez trzy kolejne lata

- Telewizja Polsat kupiła prawa do transmisji piłkarskiej Ligi Mistrzów przez kolejne trzy sezony, od połowy 2021 do połowy 2024 roku. Mecze będą pokazywane w kanałach Polsat Sport Premium, czyli tak jak do tej pory.

"W ramach każdego sezonu Ligi Mistrzów rozgrywanych jest 138 meczów. Pakiet kupiony przez Polsat obejmuje też mecze o Superpuchar Europy i rozgrywki Młodzieżowej Ligi Mistrzów" - czytamy na wirtualnemedia.pl. Polsat też potwierdził te informacje.

Zobacz wideo Ostatni mecz o punkty Zbigniewa Bońka! "Serce mnie boli"

Polsat z prawami do pokazywania Ligi Mistrzów na kolejne trzy sezony

- Jesteśmy dumni z tego, że pozyskaliśmy dla widzów w Polsce prawa do pokazywania Ligi Mistrzów UEFA na trzy kolejne lata. Chcemy dostarczać widzom najatrakcyjniejsze treści, a takie prawa to prawdziwa „liga mistrzów” kontentu, który widzowie będą mogli oglądać w dowolny możliwy i wybrany przez siebie sposób - zarówno w telewizji, jak i w internecie - mówi Stanisław Janowski, prezes Telewizji Polsat.

Rewolucja w Lidze Mistrzów zaakceptowana. Wiadomo już kiedy UEFA ogłosi zmianyRewolucja w Lidze Mistrzów zaakceptowana. Wiadomo już kiedy UEFA ogłosi zmiany

Liga Europy i Conference League na nowej platformie streamingowej

Polsat pokazywał już Ligę Mistrzów w sezonach 2018/2019, 2019/2020 i obecnym, 2020/2021. Jednocześnie na antenie pojawiały się także mecze Ligi Europy. Te, podobnie jak rozpoczynająca się od przyszłego sezonu Conference League (puchar trzeciej kategorii po Lidze Mistrzów i Lidze Europy, będący dużą szansą dla polskich klubów - będą się do niego mogły zakwalifikować nawet cztery kluby z ekstraklasy, jeśli mistrz Polski odpadnie z eliminacji do LM i LE - przyp.red.), pojawią się na nowej platformie streamingowej NENT Group, czyli właściciela serwisu streamingowego Viaplay. "Co to oznacza dla polskiego widza? Po pierwsze przeniesienie się do internetu, po drugie inne standardy pokazywania i opakowywania tych treści, a czasem prawdopodobnie też zagraniczny komentarz, po trzecie większe opłaty za oglądanie sportu" - pisał dziennikarz Sport.pl, Kacper Sosnowski

Cristiano Ronaldo i PepeRonaldo wzywał Pepe: "Stanie się to z tobą na boisku". UEFA publikuje wideo

Do tej pory Polsat, jak i wcześniej Canal+ jako posiadacz praw do Ligi Mistrzów udzielał także sublicencji dla Telewizji Polskiej, przez co wiele meczów rozgrywek można było oglądać w otwartych kanałach. W tej kwestii najprawdopodobniej nic się nie zmieni, ale nie podano jeszcze żadnych oficjalnych informacji na ten temat.  

Oficjalne piłki Ligi MistrzówTVP zdecydowało, który mecz ćwierćfinału LM pokaże! Kapitalna informacja dla widzów