Manchester City nie zostawił żadnych złudzeń! Awans do ćwierćfinału w świetnym stylu

Nie było niespodzianki w Budapeszcie. Rozpędzony Manchester City raz jeszcze pokonał Borussię Moenchengladbach, ponownie 2:0, i w świetnym stylu awansował do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Niespodzianki nie było, bo i jej być nie mogło. Piłkarze Josepa Guardioli, po zwycięstwie w pierwszym spotkaniu 2:0, od pierwszych minut chcieli przypieczętować swój awans do najlepszej "ósemki" w Europie i to było widać na boisku.

Już po 20 minutach gry w Budapeszcie było 2:0 dla City. W 12. minucie wynik fantastycznym uderzeniem zza pola karnego otworzył Kevin de Bruyne. Belg huknął z lewej nogi tak, że piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki bezradnego Yanna Sommera. Sześć minut później drugiego gola dla Manchesteru strzelił Ilkay Guendogan. Reprezentant Niemiec sfinalizował wspaniałą akcję indywidualną Phila Fodena, wygrywając pojedynek ze szwajcarskim bramkarzem Gladbach w sytuacji "sam na sam".

Pep Guardiola błyskawicznie przywołał piłkarza do porządku. Pep Guardiola błyskawicznie przywołał piłkarza do porządku. "Nie zgadzam się"

Dominacja City nie podlegała dyskusji, ale kolejne próby gospodarzy nie były zbyt groźne dla Sommera. Goście z kolei dopiero w końcówce zdołali sobie stworzyć dobrą sytuację do strzelenia gola, jednak po podaniu Marcusa Thurama obok bramki w pojedynku z Edersonem uderzył Breel Embolo.

Druga część gry to już głównie próby Riyada Mahreza. Algierczyk mógł rozstrzelać zespół Borussii, ale w kolejnych dobrych sytuacjach zachowywał się źle. Swoimi licznymi strzałami nie był w stanie pokonać Yanna Sommera. Borussia z kolei czekała już na to, aż ten mecz się skończy.

Manchester City pokonał po raz drugi Borussię Moenchengladbach 2:0 i pewnie awansował do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Piłkarze Pepa Guardioli w tej edycji stracili dotąd zaledwie jednego gola.