Galaktyczny Kylian Mbappe przeszedł do historii Ligi Mistrzów

Kylian Mbappe hat-trickiem przeciwko Barcelonie w 1/8 finału Ligi Mistrzów przeszedł do historii tych rozgrywek. Żadnemu zawodnikowi nie udała się ta sztuka przeciwko katalońskiemu klubowi w fazie pucharowej.

Kylian Mbappé zagrał rewelacyjnie w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Francuz zdobył trzy bramki, a PSG rozbiło na wyjeździe FC Barcelonę aż 4:1 (1:1) i jest o krok od awansu do ćwierćfinału. Dla ekipy z Paryża trafił również Moise Keane, a dla Barcelony z rzutu karnego Leo Messi.

Lionel Messi wyrównał rekord Ligi Mistrzów! Przeszedł do historiiLionel Messi wyrównał rekord Ligi Mistrzów! Przeszedł do historii

Mbappe wyprzedził Pauletę

Napastnik PSG tym znakomitym występem przeszedł do historii Ligi Mistrzów. Jest pierwszym zawodnikiem w historii rozgrywek, który strzelił hat-tricka przeciwko Barcelonie w fazie pucharowej Champions League.

Mbappe awansował również na trzecie miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców w historii PSG. Wyprzedził Portugalczyka Pedro Pauletę, który zdobył dla tego klubu 109 bramek. Więcej goli od Mbappe mają tylko Urugwajczyk Edinson Cavani (200, obecnie gra w Manchesterze United) oraz Szwed Zlatan Ibrahimović (156, AC Milan).

Mbappe awansował również na podium wśród najlepszych francuskich strzelców w fazie pucharowej Ligi Mistrzów. Zdobył już osiem bramek. Więcej strzelili tylko Thierry Henry (12) oraz Karim Benzema (18).

Ten zaledwie 22-letni zawodnik ma znakomity bilans w Lidze Mistrzów. Zagrał w niej 41 spotkań, zdobył aż 24 gole i miał siedemnaście asyst.