Lionel Messi wyrównał rekord Ligi Mistrzów! Przeszedł do historii

Lionel Messi zdobył bramkę dla Barcelony w meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów przeciwko Paris Saint-Germain. Dzięki niej kapitan drużyny ze stolicy Katalonii znów zapisał się w historii tych rozgrywek.

FC Barcelona przegrała w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów z Paris Saint-Germain (1:4). Bramkę dla Barcelony zdobył w 27. minucie Lionel Messi z rzutu karnego – po wcześniejszym faulu Layvina Kurzawy na Frenkie de Jongu. Pięć minut później po podaniu Marco Verrattiego wyrównał Kylian Mbappe. Francuz zdobył także drugą i czwartą bramkę dla PSG – odpowiednio w 65. i 85. minucie. Na listę strzelców wpisał się także Moise Kean. W drugim wtorkowym meczu Liverpool pokonał RB Lipsk 2:0, a bramki zdobywali Mohamed Salah i Sadio Mane.

Messi wyrównał rekord Raula Gonzaleza. To kolejny rok kalendarzowy z jego bramką w Lidze Mistrzów

Bramka Lionela Messiego z rzutu karnego była jego pierwszą w tych rozgrywkach w 2021 roku. Tym samym reprezentant Argentyny przeszedł do historii Ligi Mistrzów i wyrównał rekord Raula Gonzaleza, o czym wspomina serwis Opta. Messi zdobywał bramki w 17 ostatnich latach w Lidze Mistrzów (2005-2021). Pierwszy gol piłkarz Barcelony zdobył 2 listopada 2005 roku w meczu z Panathinaikosem (5:0).

Dodatkowo Lionel Messi zapisał się w historii FC Barcelony. Bramka w spotkaniu z PSG była jego dwudziestą w rozgrywkach 2020/2021. To już trzynasty sezon, w którym Messi zdobył przynajmniej 20 goli dla zespołu ze stolicy Katalonii.