Poznaliśmy ostatnie rozstrzygnięcia w grupie D. Ajax pożegnał się z Ligą Mistrzów

Poznaliśmy pierwsze rozstrzygnięcia w środowych spotkaniach Ligi Mistrzów. W decydującym o losach awansu spotkaniu grupy D, Atalanta pokonała Ajax 1:0.

Przed ostatnią serią spotkań grupy D, pewny awansu do 1/8 finału Ligi Mistrzów był Liverpool, mający 12 punktów. Za jego plecami nadal trwała jednak walka o wyjście z grupy. W bezpośrednim starciu mierzyli się ze sobą Atalanta i Ajax. Włoski zespół miał jednak minimalną przewagę - wyprzedzał holenderską drużynę o jeden punkt.

Liverpool, który boryka się z dużymi problemami kadrowymi z powodu kontuzji, zremisował na wyjeździe z Midtjylland 1:1. Znacznie więcej emocji było w Amsterdamie, gdzie rozstrzygały się kwestie awansu.

Długo wydawało się, że mecz zakończy się remisem. W 79. minucie jednak drugą żółtą kartkę zobaczył Gravenberch. Atalanta wykorzystała grę w przewadze i w 85. minucie Muriel strzelił jedynego gola, dającego włoskiej drużynie zwycięstwo i awans z 2. miejsca do 1/8 finału Ligi Mistrzów. Tym samym Ajax będzie grał na wiosnę w Lidze Europy.