Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

UEFA podjęła decyzję ws. przerwanego meczu w Paryżu. "Piłkarze nie chcieli wrócić"

- Pozostałe minuty przerwanego meczu PSG z Basaksehirem zostaną dograne o 18:55 w środę z innym zespołem sędziowskim - poinformowała UEFA. - Nasi zawodnicy podjęli decyzję, żeby nie wracać na boisko po tym, jak asystent trenera zespołu, Pierre Webo, wskazywał na rasistowskie zachowanie czwartego sędziego - czytamy w komunikacie Basaksehiru na oficjalnym profilu klubu na Twitterze.

Około dwunastej minuty spotkania pomiędzy PSG a Basaksehirem na murawie zrobiła się spora awantura. Przy linii bocznej pojawili się zawodnicy obu drużyn i sędzia główny. Piłkarze tłumaczyli coś sędziemu, Ovidiu Hateganowi, a ten ukarał żółtymi kartkami trzech graczy tureckiego zespołu, a także trenera Okana Buruka. Jego asystentowi Pierre'owi Webo pokazał czerwoną kartkę. Webo wskazywał, że czwarty sędzia, Sebastian Holtescu, nazwał go "negru" (co po rumuńsku oznacza "czarny" - przyp.red.), co może być odbierane jako określenie rasistowskie. 

Zobacz wideo Wybieramy Ikonę Futbolu 2020 - plebiscyt Sport.pl

UEFA: Mecz zostanie wznowiony w środę o 18:55 z innym zespołem sędziowskim

- Po dyskusji z obydwoma drużynami podjęliśmy decyzję, że pozostałe minuty przerwanego meczu PSG z Basaksehirem zostaną dograne w środę z innym zespołem sędziowskim. Początek spotkania o 18:55 - napisano w komunikacie. Wcześniej federacja wydała inny komunikat ws. wydarzeń podczas meczu w Paryżu. - Sytuacja zostanie zbadana i kolejne informacje będą przekazane w odpowiednim czasie - czytamy w opublikowanym oświadczeniu.

Stanowisko UEFA po skandalu w ParyżuPierwsze oświadczenie UEFA po skandalu w LM. Jest decyzja ws. sędziego

"Nasi zawodnicy podjęli decyzję, żeby nie wracać na boisko"

Piłkarze PSG byli gotowi do wyjścia na boisko, ale zawodnicy Basaksehiru się nie pojawili i pozostawali w szatni. W pewnym momencie na trybunie pojawił się przedstawiciel sztabu PSG, który zebrał kilka dresów zawodników, ale potem zszedł z murawy do szatni. Później pojawiła się informacja od Basaksehiru. - Nasi zawodnicy podjęli decyzję, żeby nie wracać na boisko po tym, jak asystent trenera zespołu, Pierre Webo, wskazywał na rasistowskie zachowanie czwartego sędziego - napisano w komunikacie opublikowanym na oficjalnym profilu na Twitterze. 

Skandal w ParyżuJest nagranie ze skandalu w Paryżu. Wszystko słychać. Demba Ba nie wytrzymał [WIDEO]

W drugim spotkaniu grupy H grały ze sobą Manchester United z RB Lipsk. Mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla niemieckiej drużyny, która tym samym zapewniła sobie awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów. Znamy zatem wszystkie rozwiązania w tej grupie, bo porażka sprawia, że Anglicy nie mają już szans na awans, nawet jeśli PSG przegra z Basaksehirem. Turecka drużyna ma trzy punkty, a pozostałe drużyny co najmniej dziewięć, więc także nie zajmie już wyższej pozycji w tabeli. 

Manchester United odpada z Ligi Mistrzów! Juventus zbił Barcelonę na Camp NouManchester United odpada z Ligi Mistrzów! Juventus zbił Barcelonę na Camp Nou