Łukasz Piszczek czekał na tego gola 298 dni! "Jak rasowy snajper" [WIDEO]

298 dni. Tyle na gola czekał Łukasz Piszczek, który we wtorek trafił dla Borussii Dortmund w meczu Ligi Mistrzów przeciwko Zenitowi Petersburg.

To był gol na 1:1. W 68. minucie, kiedy Łukasz Piszczek znalazł się w polu karnym Zenita, bo Borussia miała rzut rożny. - Zrobił to jak rasowy snajper - zachwycali się komentatorzy Polsatu Sport Premium po tym, jak Piszczek dobił strzał Matsa Hummelsa, po którym piłki nie złapał Michaił Kierżakow.

Robert LewandowskiTVP w ostatniej chwili zmienia mecz Ligi Mistrzów. Reaguje na sytuację z Lewandowskim

Łukasz Piszczek strzela historycznego gola

Nie było to gol wyjątkowej urody, ale szczególny dla Piszczka, bo pierwszy w historii Ligi Mistrzów. I pierwszy od 298 dni. Od meczu z Eintrachtem Frankfurt, który Borussia w poprzednim sezonie wygrała 4:0. Bramka Polaka sprawiła, że zespół Luciena Favre'a odważniej ruszył do ataku. I w 78. minucie drugą bramkę zdobył Axel Witsel (Piszczka już wtedy nie było na boisku, w 72. został zmieniony przez Dan-Axela Zagadou). Ten gol zapewnił Borussii nie tylko zwycięstwo z Zenitem, ale też pierwsze miejsce w tabeli.

Rafał Wolski i Robert LewandowskiKolejny komentator żegna się z Canal+. Pracował w redakcji 15 lat