Niemcy mocno skrytykowali Łukasza Piszczka. "Zagubiony, spóźniony"

Zagubiony, spóźniony, niewidoczny w ofensywie - tak o występie Łukasza Piszczka z Lazio piszą niemieccy dziennikarze. Borussia Dortmund zremisowała z włoską drużyną i zapewniła sobie awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów, ale Polak nie może być do końca zadowolony ze swojego występu.

Borussia Dortmund zremisowała 1:1 z Lazio w meczu 5. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Niemiecki zespół prowadził od 44. minuty dzięki trafieniu Raphaela Guerreiro, a gol dający remis Lazio padł w 66. minucie spotkania, gdy kontrowersyjny, według wielu niesłusznie podyktowany rzut karny wykorzystał Ciro Immobile

"Popełnił parę błędów", "niewidoczny w ofensywie" - Łukasz Piszczek krytykowany po meczu z Lazio

Pełne 90 minut jako jeden z trzech środkowych obrońców drużyny z Dortmundu rozegrał Łukasz Piszczek. I nie dostał za ten występ najlepszych recenzji. Niemieckie media w większości go krytykują, twierdzą, że nie był pewny w obronie. - Wykonywał swoją pracę raczej rzetelnie, ale popełnił parę błędów w defensywie. Zazwyczaj dość szybko starał się je naprawić - napisał portal sport.de, na którym Polak dostał notę 3,5. "Zagubionym" nazywał Piszczka portal goal.com, który przydzielił mu ocenę 4.

Nowy rekordzista Ligi Mistrzów! Absolutny fenomen. Mistrz świata w udowadnianiuNowy rekordzista Ligi Mistrzów! Absolutny fenomen. Mistrz świata w udowadnianiu

Telewizja Sky Germany zauważyła, że Piszczek był niewidoczny w ofensywie i brał udział w mniejszej liczbie pojedynków niż jego koledzy z Borussii. Od dziennikarzy tej stacji dostał ocenę 3. Podobnie twierdzą dziennikarze t-online.de, według których Piszczek "nie miał wyzwań w ataku", bo tak został ustawiony na spotkanie z Lazio.

Skandaliczna decyzja sędziego w Lidze MistrzówSkandal w Lidze Mistrzów! Borussia Dortmund oszukana. "Serio?" [WIDEO]

Słabe noty Polaka. Ale Borussia już z awansem do 1/8 finału LM

Nota Piszczka na portalu sofascore.com to 6,7 - druga najgorsza w zespole. Niższą miał tylko zmieniony w 76. minucie Marco Reus (6,5). Jeszcze gorzej wygląda ocena Polaka w oczach portalu whoscored.com. Tutaj miał najgorszą notę spośród wszystkich piłkarzy wyjściowego składu Borussii - 6,3.

Wojtek Szczęsny / instagram @wojciech.szczesnyWojciech Szczęsny superstar! Włosi zachwyceni Polakiem. "Cudowny"

Remis w meczu z Lazio sprawił, że Borussia zagwarantowała sobie udział w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Rzymianie, którzy znajdują się na drugim miejscu, wciąż muszą o niego walczyć. W ostatnim meczu fazy grupowej zagrają z Club Brugge. Jeśli wygrają lub zremisują, awansują do kolejnego etapu rozgrywek.