Wali z byka i nie wylatuje z boiska? Kontrowersja w Lidze Mistrzów

W meczu Manchesteru United z PSG Fred uderzył "z byka" rywala. Sędzia po analizie VAR pokazał Brazylijczykowi "jedynie" żółtą kartkę. W mediach społecznościowych rozpoczęła się dyskusja, czy słusznie. Odpowiedzi udzielił Łukasz Rogowski, sędzia piłkarski.

Manchester United na własnym stadionie podejmuje PSG. Od 6. minuty prowadzili paryżanie. Mbappe oddał strzał sprzed pola karnego, który został zablokowany. Do piłki w polu karnym gospodarzy dopadł jednak Neymar, który strzałem z ostrego kąta pokonał De Geę. Kwadrans później doszło do przepychanek na boisku za sprawą Freda, który uderzył "z byka" Paredesa.

Zobacz wideo Zabójczy i bezlitosny! Lewandowski wystrzelił jak z armaty [ELEVEN SPORTS]

Sędzia analizował całą sytuacją na VARze, i choć widział ewidentny ruch głową Brazylijczyka, nie wyrzucił go z boiska. Fred został ukarany jedynie żółtą kartką, a dziesięć minut później gola wyrównującego stan meczu strzelił Rashford.

Zobacz sytuację z zachowaniem Freda

Po decyzji sędziego w mediach społecznościowych zawrzało. Rozgorzała dyskusja, czy Fred powinien zostać wyrzucony z boiska. - 'Sędzia oszczędził Freda'. No, ale z czym oszczędził? Żółta jak najbardziej okej - napisał Łukasz Rogowski, sędzia piłkarski.

Więcej o: