Real Madryt sensacyjnie przegrywa kolejny mecz! Na ten moment odpada z Ligi Mistrzów

Choć wydawało się, że po dwóch zwycięstwach odniesionych nad Interem Mediolan Real Madryt wrócił na zwycięską ściężkę w Lidze Mistrzów, we wtorek Królewscy znowu skomplikowali sobie sytuację. Przegrali z Szachtarem Donieck 0:2 i przed ostatnią kolejką nie mogą być pewni awansu do 1/8 finału tych rozgrywek.

Real zawodzi w tym sezonie zarówno na krajowym podwórku (tylko 5 zwycięstw w 10 meczach), jak i w Lidze Mistrzów. Rywalizację w tych elitarnych europejskich rozgrywkach Królewscy rozpoczęli od sensacyjnej porażki z Szachtarem 2:3 i remisu, który także był niespodzianką, z Borussią Moenchengladbach 2:2 - bramkę na wagę punktu madrytczycy strzelili w tym spotkaniu dopiero w doliczonym czasie gry. Po tak fatalnym starcie nad Realem zbierały się burzowe chmury, ale udało się je odegnać dwoma zwycięstwami z Interem Mediolan. A przynajmniej udało się je odegnać chwilowo, bo po wtorkowym starciu z Szachtarem w Madrycie znowu zrobiło się pochmurno.

UEFA szykuje rewolucję w systemie Ligi Mistrzów! Rozmowy już w tym tygodniuUEFA szykuje rewolucję w systemie Ligi Mistrzów! Rozmowy już w tym tygodniu

Madrycki obraz nędzy i rozpaczy

Już pierwsza połowa nie zapowiadała dla Królewskich niczego dobrego. Real grał powoli, statycznie. W zasadzie poza jedną sytuacją, kiedy w 3. minucie z najbliższej odległości w słupek trafił Marco Asensio, madrytczycy nie stworzyli żadnego zagrożenia pod bramką Anatoliego Trubina. Szachtar co prawda również nie zachwycał - grał bardzo ostrożnie, jakby nieco przestraszony rywala - ale od piłkarzy Zinedine'a Zidane'a wymaga się mimo wszystko znacznie więcej.

Po przerwie Ukraińcy włączyli wyższy bieg, widząc, że Realu nie należy się tego dnia obawiać. Zaczęli grać wyższym pressingiem i lepiej operować piłką, co szybko przyniosło spodziewany efekt. W 60. minucie po fatalnym w skutkach nieporozumieniu pomiędzy Ferlandem Mendym i Raphaelem Varanem do piłki w polu karnym dopadł Dentinho i mocnym strzałem pokonał bezradnego Thibaut Courtois.

Zidane szybko zareagował, dokonując potrójnej zmiany i wprowadzając na boisko Viniciusa Juniora, Mariano i Isco, ale na niewiele się to zdało. Zamiast gonić wynik, Real stracił niedługo później kolejnego gola. Po ładnym zejściu do środka mocnym strzałem przy słupku na 2:0 dla Szachtara podwyższył Manor Solomon i stało się jasne, że Ukraińcy po raz drugi pokonają mistrzów Hiszpanii.

Jest raport po śmierci Diego Maradony. Można było jej uniknąć? Są zapisy rozmów rodzinyJest raport po śmierci Diego Maradony. Można było jej uniknąć? Są zapisy rozmów rodziny

Real odpadnie już w fazie grupowej LM?

Jest to dla ekipy z Doniecka zwycięstwo o tyle ważne, że dało jej awans na 2. miejsce w grupie. Kolejkę przed końcem zmagań Ukraińcy mają tyle samo punktów co Real (7), ale dzięki lepszemu bilansowi bezpośrednich pojedynków wyprzedzają Hiszpanów. Madrytczycy w ostatniej kolejce muszą zatem wygrać z Borussią Moenchengladbach, żeby awansować do 1/8 finału bez oglądania się na wynik meczu Interu z Szachtarem.