Wojciech Szczęsny krytykowany po błędzie w LM. "Ponosi przynajmniej połowę winy"

"Ponosi przynajmniej połowę winy za straconego gola" - o Wojciechu Szczęsnym napisał włoski Eurosport. Włoskie media krytycznie oceniły wystep polskiego bramkarza w meczu 4. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów, w której Juventus z wielkim trudem pokonał Ferencvaros (2:1).

Cristiano Ronaldo i Alvaro Morata - to oni strzelali bramki dla Juventusu we wtorkowym meczu z Ferencvarosem. Mimo, że mistrzowie Włoch w starciu z węgierskim rywalem przeważali, to męczyli się z nim bardzo długo. Gola na wagę trzech punktów Morata strzelił dopiero w 92. minucie.

Niemożliwy wyczyn Haalanda! On się nie zatrzymuje. Już przebił legendy futboluNiemożliwy wyczyn Haalanda! On się nie zatrzymuje. Już przebił legendy futbolu

Wojciech Szczęsny krytykowany przez Włochów. "Ponosi przynajmniej połowę winy"

Takich męczarni Juventus być może nie musiałby przechodzić, gdyby w 19. minucie meczu lepiej zachował się Wojciech Szczęsny. Po strzale Myrto Uzuniego Polak - zdaniem włoskich mediów - mógł interweniować skuteczniej. "Ponosi przynajmniej połowę winy za straconego gola" - napisali dziennikarze włoskiego Eurosportu. "Piłka leciała prosto w niego, ale przeszła mu przez ręce" - dodali, wystawiając reprezentantowi Polski notę "5" (w skali 1-10).

Tylko o pół oceny wyżej Szczęsny dostał od calciomercato.com i tuttojuve.com. "Nie był bezbłędny przy golu" - napisał pierwszy serwis. - Nie miał okazji do poważniejszych interwencji, ale przy straconym golu prawdopodobnie mógł zrobić coś więcej - twierdzi drugi.

Na "5,5" Szczęsnego ocenił także największy włoski dziennik sportowy - "La Gazzetta dello Sport". "Nie zdołał odbić piłki, choć ta leciała prosto w niego" - napisano w uzasadnieniu.

Koncert Barcelony w 2. połowie! Kolejne drużyny z awansem do 1/8 finału LM!Koncert Barcelony w 2. połowie! Kolejne drużyny z awansem do 1/8 finału LM!

Lepiej grę Szczęsnego ocenili dziennikarze portalu goal.com, a także dziennika "Corriere della Sera". Ci drudzy napisali: "Przy golu Szczęsny nie sprawił cudu. Przez resztę meczu się nudził".

Liga Mistrzów w środę

W środę dokończenie czwartej kolejki Ligi Mistrzów. Jednym z najciekawszych meczów dla polskich kibiców jest pojedynek Bayernu Monachium z RB Salzburg. Czy Robert Lewandowski strzeli kolejnego gola?