Koncert Barcelony w 2. połowie! Kolejne drużyny z awansem do 1/8 finału LM!

Pewne zwycięstwa Borussii Dortmund, Manchesteru United i Barcelony we wtorkowych meczach Ligi Mistrzów. Barcelona i Juventus zapewniły sobie awans do 1/8 finału rozgrywek.

Za nami wtorkowe mecze 4. kolejki Ligi Mistrzów.

Grupa F

Borussia Dortmund pokonała pewnie Club Brugge 3:0. Bohaterem spotkania był Erling Haaland, strzelec dwóch goli. Norweg ma już sześć bramek w tej edycji LM. Dla gospodarzy trafił także Jadon Sancho. W drugim meczu Lazio ograło Zenit 3:1. Dwie bramki dla gospodarzy zdobył Ciro Immobile, najskuteczniejszy piłkarz poprzedniego sezonu w Europie.

Tabela:

1. Borussia 9 pkt
  2. Lazio 8 pkt
  3. Brugge 4 pkt
  4. Zenit 1 pkt

Grupa G

Barcelona do przerwy męczyła się z Dynamem Kijów, ale w drugiej połowie zaczęła trafiać. Wygrała 4:0 na wyjeździe. Bohaterem spotkania był Martin Braithwaite, zdobywca dwóch bramek. To najlepszy mecz Duńczyka w barwach katalońskiego zespołu, który zanotował również asystę przy pierwszym golu Desta. W doliczonym czasie gry wynik ustalił Griezmann. W drugim spotkaniu Juventus pokonał Ferencvaros 2:1. Dla gospodarzy strzelali Cristiano Ronaldo i Alvaro Morata, dla gości trafił Myrto Uzuni. Barcelona i Juventus zapewniły sobie już wyjście z grupy.

Tabela:

1. Barcelona 12 pkt
  2. Juventus 9 pkt
  3. Ferencvaros 1 pkt
  4. Dynamo 1 pkt

Grupa H

Manchester United pokonał Basaksehir 4:1 po dwóch bramkach Bruno Fernandesa, trafieniach Markusa Rashforda i Daniela Jamesa. Honorowego gola dla gości strzelił Deniz Turuc. W drugim arcyważnym meczu PSG ograło po rzucie karnym Neymara RB Lipsk 1:0. W tej grupie wciąż wiele może się zdarzyć, a odpaść musi jedna z trzech uznanych drużyn.

Tabela:

1. Manchester 9 pkt
  2. PSG 6 pkt
  3. Lipsk 6 pkt
  4. Basaksehir 3 pkt

W meczach rozpoczętych o 18:55 Chelsea pokonała Rennes 2:1, a Sevilla Krasnodar też 2:1. To były spotkania grupy E. Dzięki tym zwycięstwom angielski i hiszpański zespół zapewniły sobie awans do 1/8 finału rozgrywek.