Siedem zespołów blisko awansu do fazy pucharowej Ligi Mistrzów [SYTUACJA W GRUPACH]

Za nami półmetek fazy grupowej Ligi Mistrzów! Chelsea i Sevilla, a także Barcelona i Juventus są bardzo bliskie awansu. Dobrze wygląda też sytuacja Borussii Dortmund, którą do zwycięstwa poprowadził niezawodny Erling Haaland.

Dwie wygrane i remis - tak prezentuje się bilans Chelsea, która w środę pokonała 3:0 Rennes. Dwie bramki dla The Blues (obie z karnych) zdobył Timo Werner, a gości dobił Tammy Abraham. Tym samym Chelsea ma siedem punktów a Rennes zaledwie jeden. W drugim meczu grupy E Krasnodar przegrał z Sevillą 2:3, choć prowadził już dwoma golami. Ba, Rosjanie stracili bramki, gdy grali w przewadze, bo pod koniec pierwszej połowy czerwoną kartkę zobaczył Jesus Navas. Krasnodar ma jeden punkt, a Sevilla - tak jak Chelsea - siedem. Anglicy i Hiszpanie są już niemal pewna awansu do fazy pucharowej.

Zobacz wideo Grosicki nie gra w klubie, a Krychowiak w reprezentacji. "Nie czuję się rezerwowym, znam swoją wartość i moje miejsce jest na boisku!" [SEKCJA PIŁKARSKA #70]

Nietykalne trio Liverpoolu zostanie rozbite?! Nowy piłkarz zachwyca. Takiego wejścia nie było od 27 latNietykalne trio Liverpoolu zostanie rozbite?! Nowy piłkarz zachwyca. Takiego wejścia nie było od 27 lat

Grupa F. Borussia wychodzi na prostą! Koncert Haalanda

Borussia zaczęła sezon 19/20 LM od porażki z Lazio 1:3, ale potem jej sytuacja znacznie się poprawiła: ograła 2:0 Zenit, a w środę rozbiła Club Brugge 3:0. Pierwszą bramkę zdobył Thorgan Hazard, a potem dwa razy trafił Erling Haaland. W ten sposób Norweg strzelił swojego 13. i 14. gola w Lidze Mistrzów. Rekord LM pobił już pierwszą bramką w tym spotkaniu: nikt przed nim nie strzelił 13 goli w pierwszych 11 występach w LM.

W drugim meczu tej grupy Lazio zremisowało 1:1 z Zenitem. Rosjanie prowadzili po golu Aleksandra Erokhina. Wyrównanie włoskiej drużyny przyszło dopiero w 82. minucie, gdy do bramki trafił rezerwowy Felipe Caicedo.

Tabela grupy F

1. Borussia 6 punktów
  2. Lazio 5 pkt
  3. Club Brugge 4
  4. Zenit 1

Boris JohnsonDrugi lockdown w Anglii może mieć potężne konsekwencje. "Gwóźdź do trumny powstałej wiosną"

Grupa G. Barcelona i Juventus nie zagrożone

Barcelona ma komplet punktów po trzech meczach. W środę pokonała Dynamo Kijów 2:1, po bramkach Leo Messiego (z karnego) i Gerarda Pique. Dla przegranych gola strzelił Wiktor Cyhankow. Do siatki ter Stegena trafił też Tomasz Kędziora, ale jego gol nie został uznany.

W drugim meczu grupy G Juventus rozgromił Ferencvaros. Strzelanie dla Starej Damy rozpoczął Alvaro Morata, który strzelił dwa gole. W tym sezonie ma już sześć trafień! Na 3:0 i 4:0 bramki zdobywał Paulo Dybala. W 89. minucie Wojciech Szczęsny skapitulował. Polaka pokonał Franck Boli.

Grupa G

1. Barcelona 9 punktów
  2. Juventus 6 pkt
  3. Dynamo 1
  4. Ferencvaros 1

Grupa H

Turecki Basaksehir sprawił jedną z największych sensacji w dotychczasowych spotkaniach europejskich rozgrywek. Wygrał po raz pierwszy w swojej historii występów w LM, pokonując 2:1 Manchester United. W drugim meczu tej grupy Paris Saint Germain przegrało z Lipskiem 1:2. Dla niemieckiej drużyny był tu udany rewanż za 1/2 finału poprzedniej edycji LM.

1. Manchester 6 punktów
  2. Lipsk 6 pkt
  3. PSG 3
  4. Basaksehir 3

Liverpool, City i Bayern też są bliskie awansu!

We wtorek Bayern Monachium rozgromił Salzburg 6:2 w meczu 3. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów, choć do 79. minuty Niemcy remisowali z Austriakami 2:2. Dwa gole, swoje pierwsze w tej edycji LM, zdobył Robert Lewandowski. Po 3. serii gier Bayern prowadzi w grupie z kompletem punktów (9), drugie jest Atletico (4 pkt), które we wtorek zremisowało 2:2 z zajmującym 3. miejsce Lokomotiwem Moskwa (2 pkt), a stawkę zamyka z jednym "oczkiem" Salzburg.

Dwa gole do przerwy, kolejne trzy zaraz po przerwie, ale wszystkie dla Liverpoolu, który w trzeciej kolejce Ligi Mistrzów zdemolował Atalantę (5:0). Liverpool wygrał i po trzech kolejkach ma komplet punktów (stosunek bramek 8-0). Drugi jest Ajax, który we wtorek bez aż 11 piłkarzy zakażonych koronawirusem i tylko z jednym bramkarzem w kadrze poradził sobie z Midtjylland (2:1). Dla Duńczyków była to trzecia porażka w trzecim meczu. Dla Holendrów pierwsze zwycięstwo. Po trzech kolejkach mają cztery punkty - tyle samo co Atalanta, ale ona ma gorszy bilans bramkowy (6-7 do 4:4).

Bliskie awansu do fazy pucharowej jest też City, które ma dziewięć punktów, czyli o trzy więcej niż Porto. W grupie C gra też Olympiacos (3 pkt) i Marsylia (0).

Warta opublikowała oficjalny komunikat po meczu z Legią. Warta opublikowała oficjalny komunikat po meczu z Legią. "Umowa została złamana"