Tomasz Kędziora strzelił gola Barcelonie. Wtedy do akcji wkroczył sędzia

Tomasz Kędziora już się cieszył z gola w meczu Ligi Mistrzów z Barceloną, ale wtedy jego radość przerwał sędzia. Wcześniej prawy obrońca Dynama Kijów był o krok od zaliczenia asysty. Ostatecznie jego ekipa przegrała 1:2.

FC Barcelona znakomicie rozpoczęła środowe spotkanie, obejmując prowadzenie już w 5. minucie po golu Lionela Messiego z rzutu karnego. Podopieczni Ronalda Koemana mieli kolejne okazje na podwyższenie wyniku, ale je zmarnowali, a z czasem do głosu zaczęło dochodzić Dynamo Kijów. W 35. minucie Tomasz Kędziora znakomicie dośrodkował piłkę w pole karne, ale Marc-Andre ter Stegen w kapitalnym stylu obronił uderzenie Witalija Bujalskiego, zabierając tym samym Polakowi asystę.

Erling Haaland pobił rekord Ligi Mistrzów! Brutalne strzelanieErling Haaland pobił rekord Ligi Mistrzów! Brutalne strzelanie

Ogromny pech Tomasza Kędziory. Centymetry zadecydowały o anulowaniu bramki z Barceloną

Na początku drugiej połowy Dynamo Kijów dostało rzut wolny na skraju pola karnego. Wiktor Cygankow dośrodkował piłkę, którą głową z kilku metrów w siatce umieścił Tomasz Kędziora. Reprezentant Polski już cieszył się z gola, jednak wtedy angielski sędzia Michael Oliver przerwał jego radość: dojrzał, że przy dośrodkowaniu piłka na moment opuściła boisko, przez co nie mógł uznać gola.

W 65. minucie wynik na 2:0 podwyższył Gerard Pique, a na 15 minut przed końcem spotkania kontaktowego gola strzelił Cygankow. Kędziora spędził na boisku pełne 90 minut.

Po trzech kolejkach Dynamo Kijów zajmuje 3. miejsce w grupie z jednym punktem (bilans bramek 3:6) zdobytym w starciu z czwartym Ferencvarosem (4:11), który w drugim spotkaniu przegrał 1:4 z Juventusem. FC Barcelona ma komplet dziewięciu punktów, za to Juventus ma sześć. Kędziora gra w Dynamie Kijów od lata 2017 roku. W tym sezonie zagrał w 14 meczach, w których zaliczył dwie asysty - łącznie w barwach wicemistrza Ukrainy rozegrał 132 mecze, zdobył pięć bramek i zaliczył 16 asyst.

Arkadiusz Milik podczas meczu Ligi Mistrzów Genk - NapoliNapoli złożyło ofertę Milikowi. "Po raz kolejny powiedział nie. Już podjął decyzję"