Historyczne zwycięstwo w Lidze Mistrzów! Manchester United sensacyjnie pokonany

Dwa sensacyjne wyniki padły w pierwszych środowych meczach trzeciej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Turecki Basaksehir sprawił jedną z największych sensacji w dotychczasowych spotkaniach europejskich rozgrywek. Wygrał po raz pierwszy w swojej historii występów w LM, pokonując 2:1 Manchester United. Natomiast Zenit Sankt Petersburg zremisował 1:1 z Lazio.

Piłkarze Ole Gunnara Solskjaera jechali do Turcji jako niepokonany lider grupy H. Wcześniej pokonywali RB Lipsk i Paris Saint-Germain, ale z Basaksehirem od początku im nie szło. W 13. minucie spotkania fatalnie ustawili się przy własnym rzucie rożnym, nie zostawiając żadnego zawodnika przy własnym polu karnym. Gospodarze szybko przechwycili piłkę, dograli ją do Demby Ba, a napastnik zdążył oddać strzał przed powrotem obrońców drużyny z Anglii i pokonał nim Deana Hendersona.

Kompromitacja obrony Manchesteru United. Basaksehir wygrywa po raz pierwszy w historii w LM!

Obrońcy Manchesteru United, w tym 22-letni Axel Tuanzebe, który nie jest podstawowym zawodnikiem zespołu, popełniali coraz więcej błędów. Wynik 1:0 utrzymywał się do 40. minuty spotkania. Wtedy defensywa drużyny z Premier League znów się skompromitowała. Kolejne fatalne ustawienie zawodników gości wykorzystał Edin Visca, który dał Basaksehirowi dwubramkowe prowadzenie.

Paris Saint Germain10 piłkarzy PSG utknęło. Pomoc nadeszła dopiero po 50 minutach

Anglicy przed przerwą zdążyli jeszcze zdobyć jednego gola. W 43. minucie po asyście Luke'a Shawa bramkę strzelił Anthony Martial. W drugiej połowie przeważało United, ale najlepszą okazję do wyrównania stworzyli sobie dopiero w ostatnich minutach spotkania. Zawodnicy Solskjaera mieli rzut rożny, ale strzał głową Harry'ego Maguire'a z linii bramkowej wybił Alexandru Epureanu. Manchester United nie zdołał już dobyć bramki i spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1, który dał Basaksehirowi ich pierwsze zwycięstwo w historii występów w Lidze Mistrzów

Starcie Hakimiego i Ramosa w czasie meczu Ligi MistrzówWściekły Sergio Ramos krzyczy do byłego kolegi: "Skur*****. Piszczysz jak szczur"

Niespodziewany remis Lazio z Zenitem. Włosi pozostali liderem grupy F

W drugim spotkaniu także doszło do niespodzianki. Lider grupy F, Lazio tylko zremisował z Zenitem Sankt Petersburg - ostatnim zespołem w tabeli. Rosjanie nawet prowadzili - w 32. minucie po golu Aleksandra Erokhina. Wyrównanie włoskiej drużyny przyszło dopiero w 82. minucie, gdy do bramki trafił Felipe Caicedo.

Liverpool zdemolował rywala w Lidze Mistrzów. To nie był mecz, to była zabawaLiverpool zdemolował rywala w Lidze Mistrzów. To nie był mecz, to była zabawa

W tabeli grupy H Manchester United z dorobkiem sześciu punktów pozostaje na pierwszym miejscu, ale może się z nim zrównać ktoś z pary grających o 21:00 - PSG lub RB Lipsk. Basaksehir mimo zdobycia trzech punktów pozostaje na czwartej pozycji. W grupie F Lazio także nadal jest liderem z pięcioma punktami. Może ich wyprzedzić zarówno Club Brugge, jak i Borussia Dortmund. Zenit Sankt Petersburg zdobył pierwszy punkt w tym sezonie i pozostaje na czwartym miejscu w tabeli.