Jeszcze jeden! Lewandowski o krok od historii. Tak wygląda klasyfikacja wszech czasów

Robert Lewandowski goni legendarnego Raula w klasyfikacji wszech czasów najlepszych strzelców Ligi Mistrzów! Mecz z Salzburgiem sprawił, że Polak wrócił też do walki o koronę króla strzelców sezonu 2020/2021.

W klasyfikacji strzelców wszech czasów Ligi Mistrzów, Robert Lewandowski bardzo mocno zbliżył się do czołowej trójki. Polski napastnik ma na swoim koncie już 70 goli i potrzebuje zaledwie jednego trafienia, by dogonić zajmującego 3. miejsce Raula. Na czele klasyfikacji znajduje się Cristiano Ronaldo (130 bramek), który wyprzedza Leo Messiego (117).

Najlepsi strzelcy w historii Ligi MistrzówNajlepsi strzelcy w historii Ligi Mistrzów Sport.pl

Sędziowie bawią się z Lewandowskim. Wystawiają na próbę. Sędziowie bawią się z Lewandowskim. Wystawiają na próbę. "Mógł wycisnąć więcej"

Robert Lewandowski goni też czołówkę sezonu 2020/2021

Po dwóch pierwszych kolejkach obecnej fazy grupowej, Lewandowski nie miał ani jednego gola na swoim koncie. Dwa trafienia w meczu z Salzburgiem pozwalają Polakowi powrócić do walki o koronę króla strzelców, którą zdobył już w poprzedniej edycji, wygranej przez Bayern Monachium. Obecnie traci dwie bramki do Diogo Joty z Liverpoolu i Marcusa Rashforda z Manchesteru United.

• 6. Mohamed Salah (Liverpool) - 2

Robert LewandowskiRobert Lewandowski zadedykował gole umierającej legendzie. "Motywuje mnie każdego dnia"

Bayern Monachium miał kłopoty, ale zmiażdżył Salzburg w końcówce

Bayern Monachium długo męczył się z Salzburgiem, remisując jeszcze do 79. minuty 2:2. Potem jednak mistrzowie Niemiec wykorzystali odważną i otwartą gry rywala, strzelając w ostatnich minutach aż cztery bramki, wygrywając ostatecznie aż 6:2. Dwukrotnie w tym meczu strzelał Robert Lewandowski, który w pierwszej połowie wykorzystał rzut karny, a w ostatnich minutach dołożył swoje drugie trafienie w obecnej edycji Ligi Mistrzów.

Lewandowski najbliższą okazję do poprawy swoich statystyk będzie miał po przerwie na reprezentację. 25 listopada Bayern Monachium na własnym stadionie podejmie Red Bull Salzburg.