Tak Lewandowski dobił Salzburg! Bayern rozniósł rywali w Lidze Mistrzów [WIDEO]

W 88. minucie wtorkowego meczu pomiędzy Bayernem Monachium a Salzburgiem Robert Lewandowski zdobył swoją drugą bramkę w tej edycji Ligi Mistrzów.

Choć do 78. minuty Bayern remisował na wyjeździe z Salzburgiem 2:2, w końcówce wręcz zdemolował Austriaków. Między 79. a 92. minutą spotkania Bawarczycy wbili rywalom aż cztery gole, z czego jeden był autorstwa Lewandowskiego.

Polak świetnie ustawił się na dalszym słupku, gubiąc krycie Rasmusa Kristensena, i po dośrodkowaniu Javiego Martineza ładnym uderzeniem głową pokonał bezradnego bramkarza gospodarzy - Cicana Stankovicia.

To był drugi gol Polaka w tym meczu i w tej edycji Ligi Mistrzów - we wcześniejszych potyczkach z Atletico Madryt i Lokomotiwem Moskwa Lewandowski nie zdołał wpisać się na listę strzelców.

Po 3. serii gier Bayern prowadzi w grupie z kompletem punktów (9), drugie jest Atletico (4 pkt), które we wtorek zremisowało 2:2 z zajmującym 3. miejsce Lokomotiwem Moskwa (2 pkt), a stawkę zamyka z jednym "oczkiem" Salzburg.