Liverpool zdemolował rywala w Lidze Mistrzów. To nie był mecz, to była zabawa

Dwa gole do przerwy, kolejne trzy zaraz po przerwie. Wszystkie dla Liverpoolu, który w trzeciej kolejce Ligi Mistrzów zdemolował Atalantę (5:0).

Nie tyle heavy metal, ile rock'n'roll. Nie tyle mecz, ile zabawa. Bawić się miały jednak dwie drużyny, a bawiła się tylko jedna. Przede wszystkim Diogo Jota, który dla Liverpoolu we wtorek ustrzelił hat-tricka. A zabawę zaczął już w 16. minucie, kiedy dostał podanie od Trenta Alexandra-Arnolda, nie dał się przepchnąć Jose Palomino i pokonał Marco Sportiello. Po raz pierwszy. Po raz drugi zrobił to w 33. minucie, kiedy wyskoczył za obrońców i podwyższył na 2:0.

Śmiertelne pogróżki po brutalnej interwencji. Reprezentant Anglii reagujeŚmiertelne pogróżki po brutalnej interwencji. Reprezentant Anglii reaguje

Trener Atalanty miał dość, ale gorzej już nie było

Diogo Jota, który trafił na Anfield we wrześniu za 41 mln funtów z Wolverhampton, strzelał też w drugiej połowie. W 54. minucie skompletował hat-tricka. Wtedy Liverpool prowadził już 4:0, bo zaraz po przerwie gole strzelili też Mohamed Salah (47. minuta) i Sadio Mane (49.).

Po piątym straconym golu trener Gian Piero Gasperini tylko pokręcił głową. Jakby już wiedział, że może być tylko gorzej. Ale gorzej nie było, bo Atalanta w tym meczu nie straciła więcej goli. A sama też mogła zdobyć honorową bramkę - w 62. minucie, kiedy Duvan Zapata trafił w poprzeczkę, a potem miał kolejne okazje - w 83. minucie, kiedy jego strzał z kilku metrów obronił Alisson i w doliczonym czasie, kiedy nawet trafił do bramki, ale był na spalonym.

Liverpool ma sensacyjnego kandydata do zastąpienia van Dijka. On ma dopiero 20 lat!Liverpool ma sensacyjnego kandydata do zastąpienia van Dijka. On ma dopiero 20 lat!

Liverpool wygrał 5:0 i po trzech kolejkach ma komplet punktów (stosunek bramek 8-0). Drugi jest Ajax, który we wtorek bez aż 11 piłkarzy zakażonych koronawirusem i tylko z jednym bramkarzem w kadrze poradził sobie z Midtjylland (2:1). Dla Duńczyków była to trzecia porażka w trzecim meczu. Dla Holendrów pierwsze zwycięstwo. Po trzech kolejkach mają cztery punkty - tyle samo co Atalanta, ale ona ma gorszy bilans bramkowy (6-7 do 4:4).

Real znowu traci punkty w Lidze Mistrzów

We wtorek jeszcze wyższym wynikiem zakończyło się spotkanie Szachtara Donieck, który został zdemolowany w Kijowie przez Borussię Moenchengladbach (0:6). Niemiecki zespół z pięcioma punktami jest liderem grupy B. Ma o jeden punkt więcej od Szachtara i Realu, który we wtorek wygrał dopiero swój pierwszy mecz w tej edycji LM - 3:2 z Interem.