Tak Lewandowski strzelił pierwszego gola w tym sezonie Ligi Mistrzów

Robert Lewandowski wykorzystał rzut karny w meczu z Red Bullem Salzburg, czym w 22. minucie doprowadził do wyrównania. To jego 69. trafienie w Lidze Mistrzów, ale pierwsze w tej edycji. W drugiej połowie dołożył drugiego gola, a Bayern wygrał 6:2.

Była 12. minuta. Robert Lewandowski już szykował się do wykonania rzutu karnego, ale Danny Makkelie podbiegł jeszcze do VAR. Chciał sprawdzić sam, czy Dominik Szoboszlaj faulował Lucasa Hernandeza. I po tym, jak sprawdził, cofnął swoją decyzję o podyktowaniu rzutu karnego. Bayern już wtedy przegrywał 0:1. Od 4. minuty, kiedy Mergim Berisha pokonał Manuela Neuera.

Lewandowski goni Raula

Szybko zabrał się jednak za odrabianie strat. I odrobił. W 21. minucie, kiedy sędzia już nie miał wątpliwości. Podyktował rzut karny po tym, jak obracającego się z piłką Thomasa Muellera faulował Enock Mwepu. Jedenastkę pewnie wykorzystał Lewandowski, dla którego był to pierwszy gol w tej edycji Ligi Mistrzów, ale w sumie ma ich już 69 - więcej mają tylko Raul (71), Lionel Messi (117) i Cristiano Ronaldo (130).

Lewandowski po przerwie strzelił też drugiego gola, a mecz zakończył się zwycięstwem Bayernu 6:2. Mistrzowie Niemiec prowadzą w grupie z kompletem punktów.