Kapitalne interwencje Wojciecha Szczęsnego z Barceloną! Włosi policzyli i są w szoku

Wojciech Szczęsny genialnie interweniował przy świetnej okazji Barcelony w meczu z Juventusem (0:2) w Lidze Mistrzów. Polski bramkarz aż dwukrotnie bronił strzały Antoine'a Griezmanna. W studiu Sky Italia zachwycał się nim były trener Juventusu, Fabio Capello.

Barcelona objęła prowadzenie w meczu z Juventusem w 14. minucie, gdy do bramki Wojciecha Szczęsnego trafił Ousmane Dembele. Wtedy Polak nie miał szans na dobrą interwencję, ale wykazał się już 20 minut później.

Szczęsny z dwiema interwencjami w jednej akcji Barcelony!

Antoine Griezmann podaniem z lewego skrzydła wprowadził w pole karne Dembele. Do Francuza zdążył dobiec Szczęsny i zablokował jego strzał. Piłka doszła do Griezmanna, a ten długo zwlekał z oddaniem strzału. Szczęsny zdążył odwrócić się w jego stronę i obronić drugie uderzenie.

Jak podał dziennikarz Eleven Sports, Filip Kapica po tej akcji polskim bramkarzem zachwycał się Fabio Capello, były trener Realu Madryt, Milanu czy Juventusu.

- W studiu Sky Italia obliczyli, że między interwencjami przy próbie Dembele i Griezmanna interweniował dwa razy w 4,88 sekundy, zrywając się w tym czasie z ziemi i pokonując jeszcze błyskawicznie 170 centymetrów do Antoine'a - napisał na Twitterze.

Ostatecznie Barcelona wygrała to spotkanie 2:0 - drugiego gola w doliczonym czasie gry strzelił Lionel Messi. Więcej o meczu przeczytasz tutaj >>