Piłkarz Realu Madryt wyrównał niesamowity rekord Ligi Mistrzów Leo Messiego

Karim Benzema wyrównał wyjątkowe osiągnięcie Leo Messiego. Francuski napastnik we wtorek strzelił gola przeciwko Borussii Moenchengladbach, co czyni go drugim zawodnikiem po Argentyńczyku, który strzelał w aż szesnastu sezonach Ligi Mistrzów.

Benzema zdobył gola na 1:2 w meczu z Borussią Moenchengladbach. Hiszpanie przegrywali już dwoma bramkami, ale po trafieniu Francuza zdołali się zmobilizować i przeprowadzić jeszcze jedną akcję, po której w 93. minucie wyrównali na 2:2 i uratowali się przed drugą porażką w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów

Benzema wyrównał rekord Messiemu. 16 sezonów z golem!

Napastnik może być jednak zadowolony. Ta kluczowa bramka dała mu także indywidualne osiągnięcie. Benzema strzela w Lidze Mistrzów nieprzerwanie od sezonu 2005/2006. Wtedy zdobył debiutanckiego gola w LM dla Olympique Lyon przeciwko Rosenborgowi.

Dwa gole w ostatnich minutach! Real ratuje się przed kolejnym upokorzeniem!Dwa gole w ostatnich minutach! Real ratuje się przed kolejnym upokorzeniem!

Teraz trafił już w szesnastym kolejnym sezonie Ligi Mistrzów. Tym osiągnięciem dorównał Lionelowi Messiemu, który dokonał tego jako pierwszy w historii, o kolejkę wcześniej po zdobyciu gola z Ferencvarosem.

Benzema gra w Realu Madryt od lipca 2009 roku, kiedy trafił do niego z Olympique Lyon. Tam w pierwszym zespole grał od 2005 roku. W Lidze Mistrzów w barwach obu klubów rozegrał już 134 mecze, zdobył 70 goli i zanotował 30 asyst.

Lewandowski okradziony? Niezrozumiała decyzja. Pretensje do Rybusa, on wskazał winnegoLewandowski okradziony? Niezrozumiała decyzja. Pretensje do Rybusa, on wskazał winnego