Dwa gole w ostatnich minutach! Real ratuje się przed kolejnym upokorzeniem!

Real Madryt zremisował z Borussią Moenchengladbach 2:2 w drugiej kolejce Ligi Mistrzów. Zespół Zinedine'a Zidane'a nie wygrał jeszcze meczu w tegorocznej edycji rozgrywek.

We wtorkowy wieczór bohaterem Borussii Moenchengladbach był Marcus Thuram, który strzelił oba gole. Pierwsza bramka padła w 33. minucie, kiedy francuski napastnik pokonał Thibauta Courtoisa po podaniu Alassane'a Plei. Drugiego gola Thuram strzelił w 58. minucie, kiedy z bliska dobił uderzenie Plei, które przed siebie odbił Courtois.

Realowi Madryt udało się jednak wrócić. Nadzieje w 87. minucie dał mu Karim Benzema, który wykorzystał zagranie Casemiro. Brazylijski pomocnik uratował mistrzów Hiszpanii w doliczonym czasie gry, kiedy z bliska doprowadził do wyrównania po zagraniu piłki przez Sergio Ramosa.

Przed tygodniem zespół Zinedine'a Zidane'a przegrał u siebie 2:3 z Szachtarem Donieck i wciąż w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów nie wygrał meczu. W tabeli z czterema punktami prowadzi Szachtar Donieck, który we wtorek bezbramkowo zremisował u siebie z Interem Mediolan. Włosi, tak samo jak Borussia Moenchengladbach, mają dwa punkty. Real jest ostatni z jednym punktem, a szansę na pierwsze zwycięstwo w tej Lidze Mistrzów mieć będzie za tydzień, gdy podejmie Inter.

Męczarnie Atletico

We wtorek, dzięki golom Leona Goretzki i Joshui Kimmicha, Bayern Monachium pokonał na wyjeździe Lokomotiw Moskwa 2:1. Mistrzowie Niemiec pewnie prowadzą w swojej grupie, w której punkty we wtorek wymęczyło Atletico Madryt.

Bayern przebija wszystkich! Śrubuje niesamowity rekord Ligi Mistrzów!Bayern przebija wszystkich! Śrubuje niesamowity rekord Ligi Mistrzów!

Zespół Diego Simeone męczył się u siebie z Salzburgiem. Chociaż gospodarze prowadzili po golu Marcosa Llorente, to po trafieniach Dominika Szoboszlaia i Mergima Berishy po przerwie przegrywali 1:2. Atletico dwoma golami uratował jednak Joao Felix. Po dwóch kolejkach Bayern ma sześć punktów, trzy zgromadziło Atletico, a po jednym Salzburg i Lokomotiw.

Atalanta i Ajax dały show

Zgodnie z oczekiwaniami wiele emocji i goli przyniósł mecz Atalanty z Ajaksem. Goście z Amsterdamu prowadzili do przerwy 2:0 po golach Duszana Tadicia i Lassiny Traore. Po przerwie gospodarze wyrównali jednak dzięki trafieniom Duvana Zapaty. W drugim meczu tej grupy Liverpool pokonał FC Midtjylland 2:0. Bramki zdobyli Diogo Jota oraz Mohamed Salah z rzutu karnego.

Poznaliśmy wyniki testu Ronaldo. Jest decyzja ws. występu przeciwko BarceloniePoznaliśmy wyniki testu Ronaldo. Jest decyzja ws. występu przeciwko Barcelonie

Po dwóch meczach z kompletem punktów prowadzi Liverpool. Cztery punkty ma druga Atalanta, która o trzy "oczka" wyprzedza Ajax. Ostatnie jest duńskie Midtjylland, które wciąż czeka na pierwszy punkt.

Manchester City z drugim zwycięstwem

Drugie zwycięstwo w fazie grupowej odniósł też inny angielski zespół. Manchester City pewnie pokonał na wyjeździe Olympique Marseille 3:0. Gole dla gości strzelili Ferran Torres, Ilkay Gundogan oraz Raheem Sterling. W drugim meczu tej grupy FC Porto pokonało u siebie Olympiakos 2:0. Bramki zdobyli Fabio Vieira oraz Sergio Oliveira.

W tabeli z sześcioma punktami prowadzi Manchester City. Po trzy punkty mają FC Porto i Olympiakos, a na pierwszą zdobycz czeka Olympique Marseille.