Wojciech Szczęsny jednoznacznie oceniony przez Włochów. "Fotoreporterzy powinni mu dziękować"

Juventus pokonał we wtorek 2:0 Dynamo Kijów. Wojciech Szczęsny zagrał pełne spotkanie, ale nie miał zbyt wiele pracy. Włoskie media zwróciły uwagę, że fotografowie obecni na meczu mogą mu podziękować za kilka efektownych parad.

Alvaro Morata został bohaterem Juventusu. Dzięki dwóm bramkom Hiszpana mistrz Włoch pokonał w Kijowie Dynamo 2:0. Tomasz Kędziora rozegrał poprawne zawody. Wojciech Szczęsny zbyt wiele pracy nie miał, ale w doliczonym czasie popisał się świetną paradą. Polski bramkarz przyznał, że to był dobry mecz w wykonaniu jego zespołu. - Zagraliśmy solidny i skuteczny mecz. Wymagało to od nas dużo cierpliwości. Nie forsowaliśmy tempa i byliśmy skuteczni w drugiej połowie. Udało nam się nie stracić bramki. Jako bramkarz jestem usatysfakcjonowany - powiedział Szczęsny w rozmowie z Juventus TV.

Zobacz wideo Marek Papszun tłumaczy tajemnice sukcesu Rakowa. "Polska jest zacofana w szkoleniu" [SEKCJA PIŁKARSKA #68]

Włoskie media: Fotografowie mogą podziękować Szczęsnemu za kilka efektownych parad

Wojciech Szczęsny nie miał zbyt wielu okazji, by pokazać swoje umiejętności. Włoskie media oceniły zgodnie, że Polak zasłużył na ocenę "6" (w skali 1-10). - Nieaktywny poza kilkoma atakami Dynama. Fotografowie mogą mu podziękować za kilka efektownych parad - napisano w uzasadnieniu oceny na tuttomercatoweb.com. - Musiał być szczególnie ostrożny przy Rabiocie, utrudniającym mu wyjście do piłki i murem, który otworzył się po rzucie wolnym - dodał portal corriere.it.

W drugim meczu tej grupy Barcelona rozbiła węgierski Ferencvaros 5:1. Hiszpanie objęli prowadzenie w grupie, Juventus znajduje się na 2. miejscu. W drugiej kolejce rozgrywanej w przyszłym tygodniu, odbędzie się wielki hit w Turynie: Juventus zagra z Barceloną. Z kolei na Węgrzech Ferencvaros zmierzy się z Dynamem.

Przeczytaj także:

Więcej o: