Koszmarna sytuacja PSG przed hitem Ligi Mistrzów! Problemy z zebraniem jedenastu piłkarzy

Paris Saint Germain ma ogromne problemy przed dwoma najbliższymi meczami. Trener Thomas Tuchel może nawet nie mieć możliwości przeprowadzenia zmiany i dodaje, że będzie miał solidne trudności z wystawieniem jedenastu piłkarzy na swoich pozycjach.

Wszystkie kluby w Europie zmagają się z ogromnym natłokiem meczów. Tuż po przerwie na reprezentację, w której kadry zagrały po trzy spotkania, wracają mecze ligowe, a także europejskie puchary. PSG w najbliższej kolejce Ligue 1 zagra z Nimes, a po kilku dniach mistrzowie Francji zmierzą się w hitowym spotkaniu z Manchesterem United. Tuchel ma za to potężny ból głowy ze skompletowaniem pierwszej jedenastki.

Tuchel będzie miał problemy

- Musimy wziąć odpowiedzialność za Neymara i Kyliana Mbappe, którzy dopiero grali przez prawie 90 minut w meczach reprezentacji. Do tego dochodzą inni piłkarze z Ameryki Południowej, którzy są po długiej podróży. Być może będziemy mieć do dyspozycji tylko 11-13 piłkarzy - powiedzial Tuchel na konferencji prasowej.

- Kehrer jest kontuzjowany od dłuższego czasu. Bernat i Icardi też, ten drugi niedawno doznał urazu. Wrócił do nas Danilo, ale miał kontakt z Cristiano Ronaldo, dlatego personel medyczny nie chce, aby teraz on trenował z grupą. Marco Verratti doznał kontuzji w meczu reprezentacji Włoch i jest w kontakcie z naszym lekarzem - wylicza Tuchel. Dodatkowo w najbliższych meczach nie będą mogli wystąpić tacy piłkarze jak Marquinhos i Julian Draxler. A Colin Dagba ma pozytywny wynik na obecność koronawirusa.

Szansę debiutu może dostać Moise Kean, chociaż trener PSG stwierdził, że do tej pory widział go zaledwie w jednym treningu. Mecz PSG z Manchesterem United 20 października o godzinie 21.