Pojechał na kadrę i zakaził się koronawirusem. Poważne problemy Liverpoolu

Xherdan Shaqiri uzyskał pozytywny wynik testu na obecność Covid-19. Szwajcar jest już trzecim piłkarzem Liverpoolu, który zakaził sie koronawirusem.

Shaqiri został przebadany podczas zgrupowania reprezentacji Szwajcarii, które rozpoczęło się w poniedziałek. Helweci przygotowują się do trzech spotkań - towarzyskiego z Chorwacją (7 października) oraz dwóch w ramach Ligi Narodów - z Hiszpanią i Niemcami (10 i 13 października).

Zobacz wideo

Shaqiri zakażony koronawirusem podczas zgrupowania reprezentacji. To już trzeci piłkarz Liverpoolu z Covid-19

Szwajcarski Związek Piłki Nożnej opublikował wpis za pośrednictwem oficjalnego konta w mediach społecznościowych. - Xherdan Shaqiri uzyskał pozytywny wynik testu na obecność Covid-19. W porozumieniu z organem ds. Zdrowia przebywa w izolacji - możemy przeczytać na Twitterze.

- Surowe środki ochronne i wymagania UEFA dla drużyn narodowych zgodnie z "Protokołem UEFA dot. powrotu do gry" były ściśle przestrzegane od początku. Na tej podstawie wspólnie lokalnymi władzami ds. Zdrowia trwają obecnie wyjaśnienia dotyczące dalszego postępowania - brzmi dalsza część komunikatu na oficjalnej stronie szwajcarskiej federacji.

Shaqiri jest już trzecim zawodnikiem Liverpoolu zakażonym koronawirusem po Sadio Mane i Thiago Alcantarze. Szwajcar jest na co dzień rezerwowym piłkarzem The Reds. W ostatnim blamażu ekipy Juergena Kloppa z Aston Villą (porażka aż 2:7) nie wystąpił. Niemiecki szkoleniowiec Liverpoolu w ostatnim czasie podkreślał, że wyjazdy zawodników na zgrupowania swoich reprezentacji sprawiają, że możliwość zarażenia się jest dużo większa.

Masz ciekawy temat związany ze sportem? Wiesz o czymś, co warto nagłośnić? Chcesz zwrócić uwagę na jakiś problem? Napisz do nas: sport.kontakt@agora.pl

Przeczytaj także:

Więcej o: