Jest decyzja, kto zastąpi Czesława Michniewicza w meczu o Superpuchar Polski

Legia Warszawa poinformowała, że drużynę w meczu o Superpuchar Polski z Cracovią w piątek, 9 października poprowadzą Marek Saganowski i Przemysław Majecki. Asystenci Czesława Michniewicza zastąpią trenera, gdy ten zajmie się reprezentacją Polski do lat 21.

- W związku z przełożeniem przez Polski Związek Piłki Nożnej na 9 października meczu o Superpuchar Polski i kolizji nowego terminu z terminami kadry U21, trenera Czesława Michniewicza tymczasowo zastąpi trener Marek Saganowski, który od półtora roku jest członkiem sztabu szkoleniowego. Asystować mu będzie Przemysław Małecki, który do sztabu dołączył we wrześniu. Dotychczas pracował w młodzieżowych reprezentacjach Polski, Lechu Poznań, Zagłębiu Lubin i Miedzi Legnica - czytamy w komunikacie na oficjalnej stronie klubu

Zobacz wideo Piotr Obidziński wskazał swój największy błąd w Wiśle Kraków

Michniewicz nie poprowadzi Legii w Superpucharze. Wiemy, kto go zastąpi

Nie będzie to jednak pierwszy mecz dla Saganowskiego w roli pierwszego trenera Legii Warszawa. Poprowadził drużynę w zeszłorocznym meczu ligowym z Lechią Gdańsk 27 kwietnia, gdy musiał zastąpić Aleksandara Vukovicia odesłanego na trybuny podczas wcześniejszego spotkania z Lechem Poznań. Warszawianie wygrali wówczas w Gdańsku 3:1 po bramkach Stolarskiego, Hamalainena i Medeirosa. 

Kadra U-21 po 7. kolejkach eliminacji do mistrzostw Europy zajmuje drugie miejsce, ale traci już tylko jeden punkt do Rosji (ma rozegrany jeden mecz więcej) i wciąż ma szanse na bezpośredni awans na Euro U21 z pierwszej pozycji. W kolejnych meczach Rosja zmierzy się jeszcze z Estonią u siebie (9.10) i Łotwą (13.10) na wyjeździe. Natomiast Polska zagra z Serbią (wyjazd, 9.10), Bułgarią (u siebie, 13.10) i Łotwą (u siebie, 17.11). Legia Warszawa w tabeli ekstraklasy po czterech rozegranych spotkaniach zajmuje dziewiąte miejsce z dorobkiem sześciu punktów. 

Przeczytaj także: