Oficjalnie: Michał Karbownik podpisał kontrakt z nowym klubem. Aż do 2024 roku

Michał Karbownik został oficjalnie zaprezentowany jako nowy piłkarz Brighton. Polak podpisał kontrakt z angielskim klubem do czerwca 2024 roku. Do końca sezonu występował będzie jednak w Legii.

Rozmowy z Legią Warszawa o Michale Karbowniku najpierw długo prowadziło Napoli. Później do klubu z Warszawy po Polaka zgłaszała się Parma, o czym informował włoski dziennikarz Gianluca Di Marzio. Ostatecznie 19-latek przeniesie się do Brighton. Angielski klub oficjalnie poinformował o transferze młodzieżowego reprezentanta Polski.

Zobacz wideo Kosmiczne pieniądze dla Lecha Poznań! Legia może o tym marzyć. [SEKCJA PIŁKARSKA #66]

Michał Karbownik oficjalnie piłkarzem Brighton!

"Albion sfinalizował pozyskanie obrońcy Michała Karbownika z Legii Warszawa. Piłkarz podpisze kontrakt do 2024 roku. 19-latek pozostanie na wypożyczeniu w Legii do końca obecnego sezonu" - czytamy na Twitterze angielskiego klubu.

- Michał, to kolejny ekscytujący piłkarz, którego możemy powitać w klubie. Jest bardzo uniwersalny, może grać na prawej i lewej stronie, jako skrzydłowy i jako obrońca. Może być też pomocnikiem - na oficjalnej stronie internetowej Brighton Karbownika scharakteryzował Dan Ashworth, dyrektor techniczny nowego klubu 19-letniego Polaka.

Dwóch Polaków w Brighton

Od przyszłego sezonu w Brighton występować będzie także inny Polak. Angielski klub kupił bowiem również Jakuba Modera z Lecha Poznań.

Przeczytaj także:

Więcej o: