Kapitalna asysta Roberta Lewandowskiego! "Dzieło sztuki" [WIDEO]

Robert Lewandowski zaliczył asystę przy golu Leona Goretzki na 1:1 w meczu o Superpuchar Europy z Sevillą. Polak świetnie dograł piłkę w polu karnym z powietrza, a pomocnik Bayernu świetnym strzałem zdobył wyrównującego gola.

Bayern źle rozpoczął spotkanie i stracił gola już w 13. minucie. Rzut karny podyktowany za faul Davida Alaby na Ivanie Rakiticiu wykorzystał Lucas Ocampos, dzięki czemu Sevilla prowadziła 1:0. Potem Bawarczycy przejęli jednak kontrolę nad spotkaniem i tworzyli sobie sytuacje, które mogły dać gola wyrównującego.

Piękne zgranie Lewandowskiego do Goretzki dało Bayernowi gola na 1:1

W 33. minucie jedną z nich udało się wykorzystać. Lewandowski pięknie zgrał piłkę w polu karnym z powietrza, a to podanie wykorzystał strzałem zewnętrzną częścią stopy Goretzka. Bramkarz Sevilli nie mógł sięgnąć piłki i Bayern wyrównał.

- Dzieło sztuki - opisał asystę Lewandowskiego piszący dla dziennika "Marca", Alberto Rubio.

- Lewandowski nie tylko strzela, świetnie też zagrywa w polu karnym. Wielowymiarowy napastnik - napisał o Polaku amerykański dziennikarz, Grant Wahl.

Jeśli Bayern wygra spotkanie z Sevillą i zdobędzie Superpuchar Europy, będzie to dla niemieckiego klubu czwarte trofeum w tym roku. Wcześniej wygrywali Bundesligę, Puchar Niemiec i Ligę Mistrzów. Dla Sevilli byłby to drugi raz w historii klubu, gdy zdobędą Superpuchar. Spotkanie w Budapeszcie można śledzić za pośrednictwem relacji na żywo na Sport.pl