Krasnodar bliżej fazy grupowej Ligi Mistrzów. Karol Świderski bez kontaktu z piłką

Za nami pierwsze mecze ostatniej rundy eliminacji do Ligi Mistrzów. W najciekawszym wtorkowym spotkaniu Krasnodar pokonał PAOK Saloniki 2:1.

W Krasnodarze ciekawie było od samego początku. Już w 6. minucie goście z Grecji wykonywali rzut karny po zagraniu piłki ręką przez obrońcę gospodarzy. Kapitan Dimitrios Pelkas zmarnował jedenastkę. Dobrze wyczuł go bramkarz Krasnodaru, Matvey Safonov, który odbił piłkę.

Świderski zagrał w końcówce

Goście po tamtej sytuacji trochę przygaśli. Wiatru nabrali zaś zawodnicy gospodarzy. Stworzyli sobie kilka niezłych sytuacji, ale żadnej z nich nie wykorzystali. To się zemściło w 32. minucie. Wówczas to Pelkas efektownym strzałem pokonał bramkarza Krasnodaru. Gospodarze odpowiedzieli siedem minut później. Gola na remis strzelił Viktor Claesson. Do przerwy 1:1.

W drugiej połowie gospodarze dominowali. Efektem był gol Remy'ego Cabelli w 70. minucie. Goście próbowali wyrównać, ale nie starczyło im czasu. Karol Świderski grał od 84. minuty. Nie miał ani jednego kontaktu z piłką.

W pozostałych wtorkowych meczach 4. rundy eliminacji Ligi Mistrzów Maccabi przegrało z Salzburgiem 1:2, a Slavia zremisowała u siebie bezbramkowo z FC Midtjylland. W środę pozostałe spotkania ostatniej rundy eliminacyjnej LM: Gent - Dynamo Kijów, Molde - Ferencvárosi i Olympiakos - Omonia. W przeciwieństwie do poprzednich rund, w tej rozegrane zostaną także rewanże (29-30 września).

Masz ciekawy temat związany ze sportem? Wiesz o czymś, co warto nagłośnić? Chcesz zwrócić uwagę na jakiś problem? Napisz do nas: sport.kontakt@agora.pl