Znamy potencjalnych rywali Legii Warszawa w el. LE! Może awansować bez gry

Legia Warszawa przegrała z Omonią Nikozja 0:2 i odpadła z eliminacji Ligi Mistrzów. Ale to nie oznacza, że mistrzowie Polski nie zagrają już w pucharach. Kiedy poznają kolejnego rywala i z kim mogą zagrać?

Legia Warszawa była faworytem starcia z cypryjską Omonią, ale rzeczywistość okazała się brutalna. Mistrzowie Polski przegrali 0:2 po dogrywce i golach Jordiego Gomeza (w 92. minucie z rzutu karnego) oraz Thiago w 107. minucie spotkania i to ekipa Henninga Berga (trenera Legii w latach 2014-15) zagra w trzeciej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Drużynie Aleksandara Vukovicia pozostaje walka o fazę grupową Ligi Europy.

Legia Warszawa może znowu trafić na Linfield. Albo trafić na wolny los

Swojego rywala pozna podczas losowania, które odbędzie się we wtorek 1 września. Jeden mecz (bez rewanżu, na stadionie jednej z drużyn) zostanie rozegrany 24 września. Legia Warszawa ma na tyle wysoki współczynnik, że na pewno będzie rozstawiona w losowaniu zarówno trzeciej, jak i czwartej, decydującej rundy eliminacji (te mecze rozegrane zostaną 1 października). Potencjalnymi rywalami mistrzów Polski są FK Astana (Kazachstan), Dundalk (Irlandia), Slovan Bratysława (Słowacja), Dinamo Tbilisi (Gruzja), Fola Esch (Luksemburg), Djurgarden (Szwecja), Linfield (Irlandia Północna - ten zespół Legia pokonała 1:0 w 1. rundzie el. LM), Buducnost Podgorica (Czarnogóra), Flora Tallinn (Estonia) oraz Ryga FC (Łotwa).

Dodatkowo dwie drużyny, które odpadły w drugiej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów - wśród nich jest Legia - trafi na... wolny los, dzięki czemu od razu awansuje do czwartej rundy eliminacji Ligi Europy.