Fatalna Legia Warszawa, ale "sędzia jeszcze gorszy". Dwie wielkie kontrowersje w el. LM

Wielkie kontrowersje w meczu Legii Warszawa z Omonią Nikozja w II rundzie eliminacji nowego sezonu Ligi Mistrzów! Czerwoną kartkę w 56. minucie zobaczył Igor Lewczuk, a w 101. minucie w polu karnym bez reakcji sędziego upadł faulowany Jose Kante. Mistrzowie Polski przegrali to spotkanie 0:2 i odpadli z rozgrywek.

W 56. minucie Igor Lewczuk trafił w piłkę przy starciu z zawodnikiem Omonii, Thiago. Sędzia odgwizdał jednak przewinienie i pokazał obrońcy Legii drugą żółtą kartkę, co w konsekwencji oznaczało czerwoną i wyrzucenie zawodnika warszawskiej drużyny z boiska. Pierwszą kartkę Lewczuk zobaczył w 34. minucie.

Kontrowersje w meczu Legii z Omonią. Niesłuszna czerwona kartka dla Lewczuka?

Kibice i dziennikarze nie dopatrzyli się w tej sytuacji przewinienia, które powinno skutkować drugim upomnieniem dla Lewczuka, a co dopiero końcem spotkania dla Polaka. - To nie był faul na drugą żółtą - napisał dziennikarz i komentator Canal+ Sport, Żelisław Żyżyński. - Sędzia na poziomie dośrodkowań Legii. Powtarzalny, beznadziejny - opisywał dziennikarz Sport.pl, Konrad Ferszter.

Doszło do dogrywki, w której przy stanie 1:0 dla Omonii sędzia miał popełnić kolejny błąd. W polu karnym drużyny z Nikozji piłkę próbował przyjąć Jose Kante, ale został kopnięty i odciągnięty od piłki przez zawodnika rywali. Padł w polu karnym, ale Nathan Verboomen zdecydował się puścić grę.

Czy sędzia nie powinien podyktować rzutu karnego po faulu na Kante?

Sędzia nie dopatrzył się faulu, a on ewidentnie był - mówił prowadzący studia TVP Sport, Jacek Kurowski. - Karny. Słaby mecz Legii, ale sędzia jest jeszcze gorszy - pisał sędzia i dziennikarz, Piotr Wąsowski. - Czy sędzia może zostać MVP meczu? - pytał na swoim profilu "Zawód-sędzia" Łukasz Rogowski.

Verboomen to 32-letni sędzia z Belgii. Mecz Legii z Omonią Nikozja był dla niego zaledwie drugim spotkaniem w europejskich pucharach sędziowanym w roli pierwszego arbitra, a pierwszym w Lidze Mistrzów. 11 lipca zeszłego roku był sędzia meczu eliminacji Ligi Europy pomiędzy zespołami Alashkert i Makedonija.

Omonia Nikozja w środę przy Łazienkowskiej pokonała 2:0 Legię Warszawa i awansowała do trzeciej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Obie bramki padły w dogrywce - najpierw rzut karny w 92. minucie wykorzystał Jordi Gomez, a w 107. minucie gola zdobył Thiago. Warszawianie zagrają jeszcze w III rundzie eliminacji Ligi Europy. Do I rundy w czwartek przystąpią natomiast Lech Poznań, Piast Gliwice oraz Cracovia.