Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Problemy Legii Warszawa przed meczem el. LM! "Taka jest sytuacja kadrowa"

- Nasza sytuacja kadrowa jest taka, że biorę pod uwagę to, iż Bartosz Kapustka, choć on jeszcze potrzebuje czasu, zagra w najbliższym meczu od początku - powiedział Aleksandar Vuković, trener Legii Warszawa, która w środę w II rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów zmierzy się z Omonią Nikozja.

- Choć pracowałem wtedy w rezerwach, to sporo podpatrywałem Henninga Berga, kiedy on prowadził Legię - powiedział Aleksandar Vuković, któremu przyjdzie się teraz zmierzyć z norweskim trenerem. Już w środę przy Łazienkowskiej, kiedy Legia w II rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów podejmie prowadzoną przez Berga Omonię Nikozja. - Widać, że Berg pracuje w Omonii podobnie jak w Legii. Cypryjczycy są bardzo dobrze zorganizowani. Potrafią umiejętnie bronić i nic nie dzieje się u nich przypadkowo. Pozytywem jest to, że nie tylko Berg zna Legię, ale my również znamy jego. Poza tym uważam, że w środę kluczowa będzie dyspozycja dnia. To ona zadecyduje o zwycięstwie - powiedział Vuković.

Zobacz wideo Bartosz Kapustka w Legii. "Vuković potrafi odbudować piłkarzy"

Vuković: Igor Lewczuk? Nie chcę nic deklarować

Trener Vuković w środę nie będzie mógł skorzystać z kilku piłkarzy. - Paweł Wszołek, Josip Juranović, Rafael Lopes, Mateusz Cholewiak. Oni nie zagrają na pewno. A Igor Lewczuk, który doznał kontuzji głowy w meczu z Rakowem? Nie chcę nic deklarować, bo to jest kontuzja, którą monitorujemy na bieżąco. Wiele jednak wskazuje, że będzie do naszej dyspozycji - przyznał trener Legii.

Vuković dodał, że niewykluczony jest też występ od pierwszej minuty Bartosza Kapustki, który zdążył już zadebiutować w Legii - w sobotnim meczu z Rakowem (2:1), kiedy pojawił się na boisku na ostatni kwadrans, zmieniając Domagoja Antolicia. - Nasza sytuacja kadrowa jest taka, że biorę pod uwagę to, iż Bartosz Kapustka, choć on jeszcze potrzebuje czasu, zagra w środę od początku. Ale decyzja zapadnie przed samym meczem - powiedział Vuković. Spotkanie Legia - Omonia w środę o 20.

Przeczytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .