Niemcy w euforii po triumfie Bayernu. Mają mocarstwowe ambicje

- Zdobyty przez klub tryplet może być nie tylko wspaniałym zwieńczeniem nieprawdopodobnego sezonu, ale także początkiem nowej złotej ery - podsumował triumf Bayernu w Lidze Mistrzów na zakończenie sezonu 2019/2020 "Kicker". Niemieckie media zachwycają się wielkim sukcesem niemieckiej drużyny.

Bayern Monachium zwycięzcą Ligi Mistrzów! Kluczowy moment finału rozgrywek przeciwko Paris Saint-Germain nadszedł w 59. minucie. Serge Gnabry dostał piłkę na prawe skrzydło i zgrał ją na wysokość pola karnego do Thomasa Muellera. Ten oddał piłkę Kimmichowi, a Niemiec dośrodkował piłkę na dalszy słupek do Kingsleya Comana. Francuz uderzył głową i pokonał Keylora Navasa, dając prowadzenie monachijczykom. W studiu telewizji ZDF został nazwany "Królem Bayernu". 

Zobacz wideo Red Bull i jego najnowszy klub już robią furorę. "Absolutnie imponujący projekt" [SEKCJA PIŁKARSKA #59]

Niemieckie media: "Niesamowity koniec i początek złotej ery"

Niemieckie media zachwycają się wielkim triumfem Bayernu. - Ostatnie minuty: po stronie Bayernu na trybunach, wśród pracowników klubu, honorowych gości czy członków zarządu słychać pierwsze słowa piosenek na cześć triumfu. "Super-Bayern", "Super-Bayern" niesie się po stadionie, gdy sztab PSG próbuje jeszcze desperacko krzyczeć i wspierać piłkarzy. Nie wyrównają już jednak i Bayern wygra po golu Kingsleya Comana z 59. minuty - tak chwile przed zwycięstwem drużyny Flicka z PSG relacjonowała gazeta "Suddeutsche Zeitung". 

"Kicker" pisze natomiast o "niesamowitym końcu i początku złotej ery". - Ten zdobyty przez klub tryplet może być nie tylko wspaniałym zwieńczeniem nieprawdopodobnego sezonu, ale także początkiem nowej złotej ery. Zdobycie Ligi Mistrzów pokazało, że Bayern niebrany na poważnie przez rywali jesienią może stać się tym najgroźniejszym - napisał korespondent magazynu w Lizbonie, Georg Holzner. 

"Królowie Europy"

"Sport Bild" swój tekst o triumfie Bawarczyków tytułuje "Bayern, królowie Europy!", a w lidzie intonuje "Triple winner, triple winner, hey, hey!". - 1:0 w finale turnieju Final 8 z PSG. Bez fety, bez 8:2, ale przecież sen o tryplecie znów stał się rzeczywistością - czytamy w artykule. Ostatni raz po zwycięstwo w lidze, krajowym pucharze i Bundeslidze w tym samym sezonie Bayern sięgał siedem lat temu. 

- Bayern znów jest na piłkarskim tronie! - obwieszcza tytuł na stronie sport.de. - Bayern to wizytówka niemieckiej piłki w Europie - napisał w liście gratulacyjnym dla klubu od niemieckiej federacji trener reprezentacji Niemiec Joachim Loew, cytowany przez sportbuzzer.de. - To było nadzwyczajne. 

Bayern Monachium szósty raz w historii okazał się najlepszym zespołem w Europie - w latach 1974-1976 triumfowali w Pucharze Europy, a w 2001, 2013 i 2020 roku wygrywali Ligę Mistrzów. Paris Saint-Germain przegrało w swoim pierwszym finale LM w historii klubu.

Przeczytaj także:

Więcej o: