UEFA oficjalnie wykreśliła Roberta Lewandowskiego ze swojej listy. Znakomite!

Robert Lewandowski został oficjalnie wykreślony z listy UEFA - tak organizacja w żartobliwy sposób skomentowała w mediach społecznościowych triumf Bayernu Monachium i polskiego napastnika w Lidze Mistrzów.

Bayern Monachium pokonał w niedzielę w Lizbonie Paris Saint-Germain 1:0 po golu Kinglseya Comana i po raz szósty w historii wygrał te najbardziej elitarne klubowe rozgrywki. Bayern szósty, a Robert Lewandowski pierwszy.

Zobacz wideo Barcelona weźmie nowego trenera tylko na chwilę? "Straszna sytuacja" [SEKCJA PIŁKARSKA #59]

Lewandowski na sukces w Lidze Mistrzów czekać musiał długo. W 2013 roku był blisko, ale wtedy, jeszcze jako zawodnik Borussii Dortmund, przegrał w finale właśnie z Bayernem. Głównie dlatego rok później przeniósł się do Bawarii. Chciał wygrać LM. Musiało minąć sześć kolejnych lat, by to marzenie w końcu udało mu się spełnić (wcześniej z Bayernem najdalej docierał do półfinałów, w których jego zespół odpadał trzykrotnie).

Lewandowski już nie jest "wybitnym piłkarzem, który nigdy nie wygrał LM"

UEFA na swoim profilu na Twitterze oficjalnie wykreśliła w niedzielę Lewandowskiego z listy "wybitnych piłkarzy, którzy nigdy nie wygrali Ligi Mistrzów".

Polak tę edycję rozgrywek do udanych może również zaliczyć pod względem indywidualnym. Strzelając 15 goli, napastnik Bayernu został królem strzelców. Co ciekawe, w jednym sezonie LM tylko Cristiano Ronaldo zdobył do tej pory więcej bramek - rekord ustanowił w sezonie 2013/2014, gdy do siatki trafił 17 razy.

Więcej o: