Robert Lewandowski we łzach po finale Ligi Mistrzów. Wyjątkowa dedykacja

- Ten puchar dedykuję mojej rodzinie - żonie, dzieciom i na pewno mojemu zmarłemu tacie, który patrzył na mnie z góry i wierzył - mówił Polsatowi Sport po wygranym finale Ligi Mistrzów z Bayernem Monachium Robert Lewandowski.

- Powiem szczerze, że ciężko mi powiedzieć o uczuciach. Tyle czasu starałem się zdobyć ten puchar - stwierdził Robert Lewandowski w rozmowie z reporterem Polsatu Sport, Szymonem Rojkiem tuż po wygranym finale LM. - Stworzyliśmy historię, jestem dumny z tej drużyny i tego, jaki futbol graliśmy. Nie doszło to jeszcze do mnie. Spełniłem swoje marzenie. Czasem się mówi, że ten pierwszy raz jest najtrudniejszy. Brak mi słów, wzruszenie jest ogromne. Łzy same cisnęły się do oczu - mówił. 

Zobacz wideo Barcelona weźmie nowego trenera tylko na chwilę? "Straszna sytuacja" [SEKCJA PIŁKARSKA #59]

Lewandowski zadedykował zwycięstwo w LM tacie: "Patrzył na mnie z góry i wierzył"

Lewandowski po raz pierwszy sięgnął po trofeum za Ligę Mistrzów. Został piątym Polakiem, który wygrywał te rozgrywki. Wcześniej zwycięzcami zostawali Zbigniew Boniek, Józef Młynarczyk, Jerzy Dudek i Tomasz Kuszczak. Polak był już raz w finale Ligi Mistrzów w barwach Borussii Dortmund. W sezonie 2012/2013 BVB przegrała wtedy właśnie z Bayernem. - Ten puchar dedykuję mojej rodzinie - żonie, dzieciom i na pewno mojemu zmarłemu tacie, który patrzył na mnie z góry i wierzył. Zawsze wierzyłem w to, że osiągnę ten sukces i nigdy się nie poddam. Przepraszam... - przerwał na chwilę wzruszony Lewandowski.

- Chciałem podziękować wszystkim, którzy mi kibicują i wierzyli, że mi się uda. Dzięki ich wsparciu było łatwiej. Całe życie, przez wszystkie sezony grałem dla kibiców i staram się dawać im radość przez strzelanie goli, wygrywanie. Polak może osiągać sukcesy na arenie międzynarodowej i być docenianym, to jest coś, co mnie napędza, że piłkarz z Polki może być na świeczniku - opisywał Polak. 

Bayern Monachium szósty raz w historii okazał się najlepszym zespołem w Europie - w latach 1974-1976 triumfowali w Pucharze Europy, a w 2001, 2013 i 2020 roku wygrywali Ligę Mistrzów. Paris Saint-Germain przegrało w swoim pierwszym finale LM w historii klubu.

Przeczytaj także:

Więcej o: