Oficjalnie: Znamy składy na finał Ligi Mistrzów! Dwie zmiany

Znamy składy, w jakich Bayern Monachium i Paris Saint-Germain rozpoczną niedzielny finał Ligi Mistrzów! Relacja na żywo z tego meczu w serwisie Sport.pl i aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE. Początek spotkania o godz. 21.

Hansi Flick (Bayern) i Thomas Tuchel (PSG) ujawnili jedenastki, jakie wybrali na finał LM. Obaj szkoleniowcy dokonali po jednej zmianie względem półfinałowych starć z Olympique Lyon (Bayern) i RB Lipsk (PSG). Hansi Flick zamiast Ivana Perisicia, który przeciwko Francuzom zagrał przeciętnie, postawił na Kingsleya Comana, który zresztą zmienił Chorwata także w drugiej połowie starcia z Lyonem (3:0). Tuchel, zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, zmienił bramkarza. Po kontuzji do bramki paryżan wraca Keylor Navas, natomiast Sergio Rico rozpocznie mecz na ławce.

Tak wyglądają składy na finał Ligi Mistrzów:

Bayern: Neuer - Davies, Alaba, Boateng, Kimmich - Goretzka, Thiago, Gnabry, Mueller, Coman - Lewandowski

PSG: Navas - Bernat, Kimpembe, Thiago Silva, Kehrer - Paredes, Marquinhos, Herrera - Mbappe, Neymar, Di Maria

W niedzielnym finale, co oczywiste, od pierwszej minuty zagra Robert Lewandowski. Dla Polaka, który w tej edycji LM zdobył już 15 bramek i zostanie królem strzelców rozgrywek, to być może najważniejszy mecz w karierze. Napastnik przyszedł do Bayernu przede wszystkim po to, by wygrać Ligę Mistrzów, ale do finału z Bawarczykami dotarł po raz pierwszy dopiero teraz - w 2013 roku wystąpił w finale jeszcze jako zawodnik Borussii Dortmund. Wtedy jego zespół przegrał właśnie z Bayernem.