Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Prezydent UEFA mówi o przyszłości Ligi Mistrzów. "Ekscytujący format"

Aleksander Ceferin w rozmowie z agencją Reutera powiedział, że UEFA na pewno rozważy, by w przyszłości Liga Mistrzów od ćwierćfinałów rozgrywana była w takim formacie jak teraz. Czyli turniejowym, bez meczów rewanżowych, w jednym mieście, na neutralnym boisku.

- W tym sezonie byliśmy zmuszeni, by rozegrać "Final 8" [osiem najlepszych zespołów i tylko jeden mecz, bez rewanżów], ale przy okazji odkryliśmy, że taki format może być ekscytujący. Na pewno w przyszłości pochylimy się nad nim, być może Liga Mistrzów właśnie tak będzie wyglądać - powiedział prezydent UEFA Aleksander Ceferin w rozmowie z Agencją Reutera, którego cytuje ESPN.

Zobacz wideo Top 5 goli Roberta Lewandowskiego w sezonie 19/20 [ELEVEN SPORTS]

Liga Mistrzów w nowym formacie? To nie takie proste

Format z finałowym turniejem podoba się teraz wszystkim, ale to nie takie proste, bo ESPN zauważa, że do zmiany w systemie rozgrywek mogłoby dojść najwcześniej w sezonie 2023/24. Do tego czasu Liga Mistrzów rozgrywana będzie w znanej od lat formule, czyli mecz i rewanż aż do spotkania finałowego.

- Jeden mecz sprawia, że oba zespoły nie kalkulują. Jeśli ktoś zdobędzie bramkę, przeciwnicy od razu ruszają do ataku, nie czekają na rewanż, by odrobić straty. Dzięki temu mecze są atrakcyjniejsze, ale oprócz samych meczów, są jeszcze nadawcy, podpisane kontrakty, sponsorzy. I oni też mogą nam powiedzieć, że skoro nie ma tylu spotkań, co wcześniej, to my też chcemy inaczej. Ale powtarzam: jak już ta szalona sytuacja na świecie się skończy, na pewno usiądziemy i omówimy tę sprawę - zapewnił prezydent UEFA.

W tym sezonie turniej "Final 8" LM rozgrywany jest w Lizbonie na stadionach Sportingu i Benfiki, gdzie w niedzielę odbędzie się decydujące spotkanie pomiędzy PSG i Bayernem. Początek meczu o 21.

Przeczytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .Więcej o: