42-krotny reprezentant Anglii nie ma wątpliwości ws. Lewandowskiego i Złotej Piłki

Robert Lewandowski ma szanse w niedziele spełnić wielkie marzenie i wygrać Ligę Mistrzów. - Jest obecnie najlepszym piłkarzem na świecie - mówi Owen Hargreaves, były piłkarz Bayernu Monachium. 42-krotny reprezentant Anglii twierdzi, że polski napastnik jest niedoceniany.

Owen Hargreaves uważa, że Robert Lewandowski jest obecnie najlepszym piłkarzem na świecie i poprowadzi Bayern Monachium do zwycięstwa w finale Ligi Mistrzów. Napastnik reprezentacji Polski strzelił w tym sezonie aż 55 goli. Ostatnią bramkę zdobył w półfinale LM z Lyonem (3:0).

Zobacz wideo "Uderzyło mnie to, co Lewandowski zrobił z rekordem prędkości. Coś wspaniałego, zaskoczył mnie"

W niedzielnym finale Bayern zmierzy się PSG. To także starcie Roberta Lewandowskiego z Neymarem i Kylianem Mbappe. Były pomocnik Bayernu, uważa, że Lewandowski jest lepszy od Brazylijczyka i Francuza. - Nie sądzę, żebym się mylił, mówiąc, że Neymar i Mbappe to dwaj najbardziej utalentowani,  gracze, którzy w niedziele wybiegną na boisko w Lizbonie. Ale najlepszym obecnie piłkarzem na świecie jest Lewandowski - twierdzi Hargreaves.

Lewandowski jest niedoceniany?

- Jego dorobek, zwłaszcza w tym sezonie, jest niesamowity. Jeśli spojrzymy na talent piłkarzy - a Lewandowski ma bardzo duży talent - i uwzględnimy etykę pracy oraz głód doskonalenia się, to okazuje się, że gdyby przyznawano w tym roku Złotą Piłkę, należałaby do Polaka - dodaje Anglik. I przyznaje: - Nie sądzę, żeby dostał takie wyróżnienie, na jakie zasługuje - jest niedoceniany.

Lewandowski pewnie zmierza po koronę króla strzelców obecnej edycji LM. Strzelił już 15 goli i brakuje mu dwóch bramek, by pobić rekord Cristiano Ronaldo. Bayern do finału doszedł w imponującym stylu. To zasługa w dużej mierze trenera Hansiego Flicka, który odmienił zespół, po tym jak zastąpił w listopadzie zeszłego roku Niko Kovaca. - Taktycznie i technicznie każdy aspekt ich gry jest na najwyższym poziomie - powiedział Hargreaves. I dodał: Jeśli wygrają potrójną koronę, zostaną jedną z najlepszych drużyn Bayernu w historii. -  To będzie niesamowity finał, ale wygra Bayern - przekonuje.

Przeczytaj też:

Więcej o: