Nagły zwrot ws. odejścia gwiazdy Bayernu! Oliver Kahn przekazał świetne informacje

Oliver Kahn jest przekonany, że David Alaba podpisze nowy kontrakt z Bayernem Monachium. - Jesteśmy coraz bliżej porozumienia - mówi były bramkarz, a obecnie członek zarządu Bayernu.

Kontrakt 28-letniego Davida Alaby z Bayernem jest ważny do czerwca 2021 roku. Jeszcze kilka tygodni temu wydawało się, że obie strony są dalekie od porozumienia. Hasan Salihamidzic, dyrektor sportowy Bayernu, miał być oburzony po spotkaniu z ojcem piłkarza i agentem Pinim Zahavim, którzy przedstawili mu żądania Alaby. Niemieckie media pisały nawet, że negocjacje zostały zerwane.

Zobacz wideo Top 5 goli Roberta Lewandowskiego w sezonie 19/20 [ELEVEN SPORTS]

Członek zarządu Bayernu uspokaja. "Jesteśmy coraz bliżej porozumienia"

Teraz jednak donoszą, że doszło do kolejnego spotkania. W piątek, przed meczem Bayernu z Barceloną (8:2), w hotelu pod Lizboną, gdzie przebywa drużyna Hansiego Flicka. Według informacji sport1.de rozmowy przebiegały spokojnie, a brali w nich udział Zahavi, Salihamidzić i szef Bayernu Karl-Heinz Rummenigge.

O tym, że nastąpił zwrot w sprawie nowego kontraktu dla Alaby, poinformował na czwartkowej sesji prasowej Oliver Kahn, członek zarządu Bayernu. - Prowadzimy częste rozmowy z piłkarzem i jego doradcami. Oczywiście nie mogę zdradzać przebiegu tych rozmów, ale mogę powiedzieć, że jesteśmy coraz bliżej porozumienia. I nie jest żadną tajemnicą, że robimy wszystko, co w naszej mocy, by zatrzymać Davida. Jestem optymistą - powiedział Kahn.

Sport1.de zaznacza jednak, że nie można jeszcze niczego przesądzać, bo kluczowe rozmowy odbędą się po finale Ligi Mistrzów, a na razie wciąż nie ma zgody co do wszystkich szczegółów - m.in. wynagrodzenia dla Alaby, który zdaniem mediów chciałby zarabiać rocznie około 20 mln euro, czyli mniej więcej tyle, ile zarabia Robert Lewandowski.

Przeczytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .Więcej o: