Tak strzela Robert Lewandowski w półfinale Ligi Mistrzów. Marcelo był bezradny

Czekał, czekał, no i się doczekał. Robert Lewandowski strzelił gola w meczu z Lyonem dopiero w 88. minucie. Polak popisał się pięknym strzałem głową.

Bayern prowadził 2:0 już po pierwsze połowie, a oba gole strzelił Serge Gnabry. Trzecia bramka padła dopiero w samej końcówce spotkania. Do dośrodkowanej w pole karne piłki dopadł Robert Lewandowski i uderzeniem głową zdobył swojego piętnastego gola w tej edycji Ligi Mistrzów. Bramkę Polaka możecie zobaczyć TU.

Polakowi brakuje tylko dwóch do wyrównania rekordu Cristiano Ronaldo, który w sezonie 2013/2014 zdobył w barwach Realu 17 bramek. Polak strzelał gole w kolejnych dziewięciu meczach obecnego sezonu. W historii Ligi Mistrzów lepszą serią może pochwalić się tylko Ronaldo (11 kolejnych meczów z golem).

Dla Lewandowskiego będzie to drugi finał Ligi Mistrzów w karierze - po raz ostatni grał w nim w 2013 roku, wtedy jeszcze w barwach Borussii Dortmund. Co ciekawe, właśnie przeciwko Bayernowi, dla którego także był to ostatni finał LM.

Finałowe starcie Bayernu Monachium z Paris Saint-Germain, które we wtorek wyeliminowało w półfinale RB Lipsk, rozegrane zostanie w niedzielę 23 sierpnia w Lizbonie.