Niespodzianka w eliminacjach Ligi Mistrzów! Niedawno pokonali Legię, przegrali 3:6

Do sporej niespodzianki doszło w 1. rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Dynamo Brześć pokonało FK Astanę aż 6:3.

We wtorek Legia Warszawa pokonała Linfield FC z Irlandii Północnej 1:0 i awansowała do 2. rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Zespół Aleksandara Vukovicia wykonał plan, chociaż jego gra pozostawiała wiele do życzenia.

Zobacz wideo Legia zaczyna walkę o LM. Lewandowski gra o wszystko [SEKCJA PIŁKARSKA #59]

Wysoka porażka Astany

Najważniejszy jest jednak korzystny wynik, czego nie udało się osiągnąć mistrzowi Kazachstanu, czyli FK Astanie. Klub, który trzy lata temu wyeliminował Legię z eliminacji Ligi Mistrzów, przegrał w Brześciu z Dynamem aż 3:6. Kazachowie już po 37 minutach przegrywali 0:4. Chociaż Astanie udało się strzelić dwa gole, to kolejne słowo należało do Białorusinów, którzy ostatecznie triumfowali trzema bramkami.

Niespodzianek nie było w innych spotkaniach. Mistrz Azerbejdżanu - Karabach - pewnie wyeliminował macedoński Sileks, wygrywając 4:0. Celtic Glasgow zdemolował KR Rejkiawik z Islandii 6:0, a wynikiem 5:0 zakończyło się starcie Crvenej zvezdy z Serbii z Europą FC z Gibraltaru.

Kolejne mecze 1. rundy eliminacji Ligi Mistrzów odbędą się w środę. To wtedy przeciwnika w kolejnej rundzie pozna Legia. Drużyna Vukovicia zmierzy się ze zwycięzcą pary Ararat - Omonia Nikozja. Mecze kolejnej rundy już w następnym tygodniu.

Czytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o: