Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Trener Legii Warszawa komentuje zwycięstwo w el. LM! "Absolutna dominacja"

Legia Warszawa awansowała do 2. rundy eliminacji Ligi Mistrzów po zwycięstwie nad Linfield FC (Irlandia Północna) 1:0. Zwycięskiego gola strzelił dla mistrzów Polski Jose Kante. Męczarnie Legii Warszawa skomentował trener Aleksander Vuković.

- Najlepsza wiadomość jest taka, że mecz, w którym musiało paść rozstrzygnięcie, zakończył się na naszą korzyść. Stało się to całkowicie zasłużenie i po naszej absolutnej dominacji. Rywal miał swoją okazję zwieńczoną trafieniem w słupek, ale to po prostu zdarza się w piłce nożnej. Wygraliśmy ten mecz i zdobyliśmy awans, o który nam chodziło, a na lepsze spotkania w naszym wykonaniu na pewno przyjdzie czas - powiedział cytowany przez Legia.net trener LegiiAleksandar Vuković.

Zobacz wideo

Męczarnie Legii Warszawa

Od początku przewagę mieli gospodarze. Mistrzowie Polski utrzymywali się przy piłce, Irlandczycy ustawieni byli głęboko, blisko własnej bramki. Legia nie potrafiła jednak stworzyć sobie dogodnych sytuacji do strzelenia gola. 

Od 75. minuty Linfield grał w "10", bo czerwoną kartkę zobaczył Kirk Millar. Siedem minut później Kante dał Legii upragnione prowadzenie. W 86. minucie Rosołek trafił w poprzeczkę. Chwilę później Legia miała szczęście, bo strzał Manzingi trafił w słupek. Więcej bramek już nie padło, a Legia, mimo zwycięstwa, zaprezentowała się bardzo przeciętnie. 

- Graliśmy w wyjątkowych i niezbyt przyjemnych warunkach. Stadion był pusty, wszystko było słychać. Najgłośniej Artura Boruca. Rolą bramkarza jest komunikowanie się z zespołem i w ten sposób pomagać mu. Normalna sytuacja, tego oczekujemy, wskazówek dla ludzi w polu. Ale jak w końcu wrócą kibice, to zadanie będzie utrudnione - dodał trener Legii. 

Po tej wygranej mistrzowie Polski awansowali do 2. rundy eliminacji Ligi Mistrzów, bo ze względu na pandemię koronawirusa UEFA zrezygnowała z rozgrywania dwumeczów w kwalifikacjach. W kolejnej rundzie ich rywalem będzie zwycięzca pary Ararat - Omonia. To spotkanie odbędzie się w środę o godzinie 17:00.