Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Vuković mówi o rywalu Legii Warszawa w el. Ligi Mistrzów. "Tylko to się liczy"

- Drużyna, która we wtorek wyjdzie na boisko będzie bardzo zbliżona do tej, która ze sobą grała sporą część poprzedniego sezonu. To przewaga w kontekście ubiegłorocznych eliminacji - powiedział Aleksandar Vuković. Jego Legia Warszawa we wtorek o 19:00 zagra pierwszy mecz eliminacji Ligi Mistrzów.

Eliminacje Ligi Mistrzów 2020/21 przybrały nieco inną formę niż zwykle przez pandemię koronawirusa. Od pierwszej do trzeciej rundy rozegrane zostaną tylko jedne spotkania (gospodarz jest losowany), a rewanże wprowadzone zostaną dopiero w czwartej, ostatniej rundzie eliminacji. Legia Warszawa swój pierwszy mecz rozegra we wtorek z Linfield FC - mistrz Irlandii Północnej wygrał rundę wstępną, najpierw w półfinale pokonując Tre Fiori z San Marina (2:0), by wygrać finał przez walkower z Dritą (dwóch piłkarzy mistrza Kosowa miało pozytywny wynik testu na COVID-19).

Zobacz wideo "Legia staje się klubem na europejskim poziomie"

Na przedmeczowej konferencji prasowej do wtorkowych rywali odniósł się Aleksandar Vuković. - Nie mieliśmy wielu materiałów z meczów Linfield FC. Posiadamy materiały ze spotkania z rundy wstępnej i sparingu ze Stoke City. Na pewno nie jest to drużyna, którą możemy lekceważyć. Musimy być skoncentrowani i udowodnić na boisku, że jesteśmy drużyną lepszą. Tylko to się liczy, wszystko inne schodzi teraz na drugi plan - stwierdził Serb, cytowany przez oficjalną stronę Legii.

Vuković o składzie Legii: To przewaga w kontekście ubiegłorocznych eliminacji

- Drużyna, która jutro wyjdzie na boisko będzie bardzo zbliżona do tej, która ze sobą grała sporą część poprzedniego sezonu. To przewaga w kontekście ubiegłorocznych eliminacji. Z tej strony jesteśmy bardziej gotowi niż rok temu. Z drugiej strony, na niekorzyść działa fakt, że gramy jeden mecz. Wiemy, jak nieprzewidywalna jest piłka. Musimy być czujni, tak do tego podejdziemy i myślę, że udokumentujemy, iż gramy na naszym boisku - dodał trener Legii Warszawa i poinformował, że Walerian Gwilia prawdopodobnie będzie gotowy do gry. Nie zagrał w spotkaniu Pucharu Polski z GKS-em Bełchatów (6:1), gdyż sztab Legii nie chciał ryzykować pogłębieniem jego urazu.

Zwycięzca pary Legia - Linfield zagra w drugiej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów na własnym boisku z lepszym z pary Ararat-Armenia - Omonia Nikozja. Mecz zostanie rozegrany 25 lub 26 sierpnia.