Najlepszy piłkarz meczu Bayern Monachium - Barcelona złożył jasną deklarację

- Trudno to wyjaśnić - powiedział Thomas Mueller, najlepszy piłkarz meczu Bayern Monachium - FC Barcelona (8:2) w ćwierćfinale Ligi Mistrzów, zapowiadając, że jego zespół ma tylko jeden cel: wygraną w finale.

Thomas Mueller został wybrany najlepszym piłkarzem spotkania - Niemiec otworzył wynik w 4. minucie po asyście Roberta Lewandowskiego, po czym strzelił gola na 4:1 w 31. minucie po asyście Joshui Kimmicha. Do tego zaliczył asystę w 85. minucie przy trafieniu Philippe Coutinho.

Zobacz wideo "Legia dąży do pozycji Bayernu w Niemczech"

- Trudno to wyjaśnić. Nasz zespół jest w niesamowitej formie. Dziękuję za nagrodę piłkarza meczu, ale mamy 12 czy 15 zawodników, którzy na to zasługują. Pracujemy na takiej intensywności, że trudno nas pokonać - stwierdził Mueller w rozmowie z BT Sport.

Mueller: Jesteśmy tu po to, by wygrać w finale

- Bawiliśmy się dzisiaj doskonale. Barcelona to wyjątkowy zespół, więc musieliśmy być bardziej agresywni niż zwykle. Gdy tylko mamy piłkę, możemy wykorzystać niesamowite umiejętności w ofensywie. Możecie sobie wyobrazić, że czujemy się doskonale po takim meczu, ale musimy się zregenerować. W sobotę rano obudzimy się i zobaczymy na naszych telefonach wiadomości z całego świata. Potem zaczniemy się skupiać na następnym meczu. Jesteśmy tu po to, by wygrać w finale.

Bayern zagra o awans do finału w środę. Swojego rywala pozna w sobotę wieczorem, a będzie nim zwycięzca spotkania Manchester City - Olympique Lyon. We wtorkowym półfinale PSG zmierzy się z RB Lipsk. Finał odbędzie się w niedzielę 23 sierpnia.

Więcej o: