Dobre informacje dla Bayernu. Ważny zawodnik wrócił do zdrowia! "Mam nadzieję, że zagram"

Benjamin Pavard może wystąpić jeszcze w tym sezonie Ligi Mistrzów! - Robi postępy, próbuje wszystkiego - mówi trener Bayernu Hansi Flick. - Plan zakłada, że w nadchodzącym tygodniu przejdzie serię różnych testów sprawnościowych, aby określić, czy jest gotowy do gry - informuje "Kicker".

Kilkanaście dni temu media wskazywały, że dla Benjamina Pavarda sezon już się zakończył. Francuski obrońca doznał kontuzji na jednym z treningów przez co został wykluczony z gry na dwa - trzy tygodnie. Kolejna diagnoza była jeszcze bardziej pesymistyczna i mówiła o przerwie nawet do sześciu tygodni. Okazuje się, że uraz francuskiego obrońcy nie jest jednak tak poważny, jak wcześniej zakładano.

Zobacz wideo "Lekkim faworytem jest Bayern, ale Barcelona ma coś do udowodnienia"

"Messi to geniusz, ale Lewandowski jest lepszy". Legenda Bayernu nie ma wątpliwości

Pavard nie wyklucza, że zagra w Lidze Mistrzów! Optymizm Flicka

"Kicker" poinformował, że Pavard pojedzie do Lizbony i dołączy do zespołu, który przygotowuje się do ćwierćfinałowego starcia z Barceloną. - Bayern przygotował plan indywidualnej podróży Pavarda do Portugalii, jeśli personel medyczny i szkoleniowy Bayernu uzna, że jest wystarczająco zdolny do gry. Plan zakłada, że w nadchodzącym tygodniu przejdzie serię różnych testów sprawnościowych, aby określić, czy jest gotowy do gry - możemy przeczytać na łamach niemieckiego dziennika.

Po sobotnim zwycięstwie z Chelsea Hansi Flick był coraz bardziej optymistyczny, że Pavard będzie mógł zagrać w ćwierćfinale, a przynajmniej półfinale, jeśli Bayern pokona Barceloną. - Jesteśmy w dobrym nastroju, on robi postępy. Próbuje wszystkiego - oznajmił trener Bayernu.

PSG wreszcie ma lidera i psychikę ze stali! Ale awans dał niespodziewany bohaterPSG wreszcie ma lidera i psychikę ze stali! Ale awans dał niespodziewany bohater

Sam zawodnik również wypowiedział się nt. aktualnego stanu zdrowia. - Wczoraj testowałem buty. Wszystko było w porządku.Na pytanie, czy wystąpi jeszcze w tym sezonie Ligi Mistrzów zawodnik krótko odpowiedział: - Tak, mam nadzieję.

Jeśli Pavard nie będzie mógł zagrać z Barceloną, to Joshua Kimmich ponownie zostanie przesunięty ze środka pomocy na prawą stronę defensywy. Francuz to podstawowy zawodnik Bayernu. W tym sezonie zagrał w aż 46 spotkaniach. Jego bilans to cztery gole i siedem asyst.

Pavard jest piłkarzem Bayernu od lipca zeszłego roku. Kosztował 35 mln euro, które przelano na konto VfB Stuttgart. Nazwisko wyrobił sobie na mistrzostwach świata w Rosji dwa lata temu, gdy należał do wyróżniających się piłkarzy reprezentacji Francji, triumfatora mundialu.

Więcej o: