Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Hiszpańskie media oburzone słowami ws. Lewandowskiego i Neuera. "Bayern prowokuje"

Hiszpańskie media podgrzewają atmosferę przed ćwierćfinałowym hitem Ligi Mistrzów, FC Barcelona - Bayern Monachium. Na środowej okładce "Mundo Deportivo" znalazło się zdjęcie Leo Messiego i Roberta Lewandowskiego i pod nim napis "Bayern prowokuje".

Okładka hiszpańskiego dziennika odnosi się do wcześniejszych wypowiedzi legendy Bayernu, Lothara Matthaeusa i prezesa Bayernu, Karla-Heinza Rummenigge. Pierwszy z nich twierdził, że Manuel Neuer jest lepszy od Marca-Andre Ter Stegena, a drugi, że Robert Lewandowski od Leo Messiego.

Lewandowski przebija Messiego. Obaj wchodzą w najtrudniejszą dla siebie fazęLewandowski przebija Messiego. Obaj wchodzą w najtrudniejszą dla siebie fazę

Hiszpański dziennik oburzony słowami Matthaeusa i Rummenigge. "Bayern prowokuje"

- O nim i tak nie trzeba zbyt wiele mówić. Gra fantastycznie. To nie tylko najlepszy napastnik na świecie, ale w ogóle: najlepszy piłkarz. Na dodatek gra w świetnej drużynie, dopasowanej charakterologicznie, co pokazały ostatnie miesiące, kiedy nie było w Bayernie żadnych kłótni czy sporów - mówił Matthaeus w wywiadzie na łamach Abendzeitung.

Legenda Bayernu nie daje szans Barcelonie w konfrontacji z Bayernem i twierdzi, że to już nie jest ten sam zespół, co jeszcze dwa lat temu, a jego pięta achillesową jest formacja obronna. - Bayern musiałby popełnić wiele błędów i zrobić wiele złych rzeczy, aby przegrać z Barceloną. Oczywiście mają Messiego . Gracz taki jak on jest zawsze zdolny do wielkich rzeczy. Ale on sam nie da rady przeciwko Bayernowi. Barcelona mnie nie przeraża - zakończył Matthaeus.

"Messi to geniusz, ale Lewandowski jest lepszy". Legenda Bayernu nie ma wątpliwości

Z kolei Rummenigge nie miał wątpliwości, że numerem 1 na pozycji bramkarza w reprezentacji Niemiec jest Neuer. - Reprezentacja ma szczęście, że znajduje się w niej dwóch takich golkiperów. Obaj są świetni, Manuel Neuer prezentuje światową klasę, natomiast Ter Stegen jest na najlepszej drodze do tego - oznajmił prezes Bayernu.

Słowa Rummenigge i Mathaeusa zostały odebrane w Katalonii bardzo negatywnie. Na okładce środowego wydanie "Mundo Deportivo" przy zdjęciu Leo Messiego z Robertem Lewandowskim został zamieszczony podpis "Bayern prowokuje". 

Spotkanie Barcelony z Bayernem odbędzie się 14 sierpnia o godzinie 21:00.