Bohater PSG podszedł do Neymara i wziął jego nagrodę! Nikt się tego nie spodziewał [WIDEO]

PSG w niezwykle dramatycznych okolicznościach awansowało do półfinału Ligi Mistrzów po wygranej 2:1 z Atalantą. Statuetkę dla najlepszego piłkarza meczu dostał Neymar, ale Brazylijczyk postanowił oddać ją innemu piłkarzowi, Ericowi Maximowi Choupo-Motingowi, które gol w 93. minucie dał paryżanom awans do półfinału rozgrywek.

Neymar w ćwierćfinale z Atalantą Bergamo był pierwszoplanową postacią meczu. Pomimo tego, ze nie zdobył bramki, był niezwykle aktywny, stwarzając wielkie zagrożenie pod bramką rywali i popisując się kapitalnymi rajdami i dryblingami (aż 16 udanych!).

Ani Neymar, ani Mbappe. To jego gol zapewnił awans PSG do półfinału LMAni Neymar, ani Mbappe. To jego gol zapewnił awans PSG do półfinału LM

To po podaniu Brazylijczyka Marquinhos wepchnął piłkę do siatki, dzięki czemu PSG wyrównało stan rywalizacji na 1:1. W 93. minucie ekipa Thomasa Tuchela zadała decydujący cios. Neymar podał do Kyliana Mbappe, który dośrodkował prosto na nogę Erica Maxima Choupo-Motinga. Rezerwowy, który pojawił się na murawie zaledwie kilkanaście minut wcześniej, został niespodziewanym bohaterem spotkania.

Po meczu Neymar zasłużył na najwyższe oceny i dostał statuetkę za najlepszego gracza meczu. Brazylijczyk podczas rozmowy przed kamerami telewizyjnymi postanowił docenić gola Choupo-Motinga i oddał mu nagrodę.

Całą sytuacją można zobaczyć poniżej:

Najpiękniejsza historia w Lidze Mistrzów skończyła się w najokrutniejszy sposóbNajpiękniejsza historia w Lidze Mistrzów skończyła się w najokrutniejszy sposób

Wcześniej Kameruńczyk udzielił wywiadu, który został wyemitowany przez Polsat Sport Premium. - To był szalony, ciężki mecz. Rywal był trudny, wielki szacunek dla niego, ale my też mamy świetny zespół. I też wiedzieliśmy, że nie możemy wrócić do domu i przegrać tego spotkania. Do samego końca wierzyliśmy, że tak się nie stanie - powiedział Eric Maxim Choupo-Moting. W pewnym momencie na jego plecy wskoczył Neymar.

"Liga Mistrzów to nasz cel"

Choupo-Moting pojawił się na boisku w 79. minucie, w miejsce Mauro Icardiego. - Mauro też miał okazje. Nie strzelił gola, ale zagrał dobry mecz - chwalił go zmiennik. - Ale my dziś wszyscy czuliśmy się dobrze. Zresztą nie tylko dziś, bo tak jest od miesiąca. I na boisku, i poza boiskiem, gdzie trzymamy się razem. Do tej pory wygrywaliśmy tytuły w kraju, ale teraz to Liga Mistrzów jest dla nas najważniejsza. To trofeum, którego jeszcze nigdy nie zdobyliśmy. Zrobimy wszystko, by to zmienić. To jest nasz cel - zakończył Choupo-Moting.

PSG w półfinale Ligi Mistrzów zagra 18 sierpnia ze zwycięzcą pary Atletico Madryt - RB Lipsk.